Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
SAP500 spadł o 4%. Witamy w drugim akcie kryzysu Bankier.pl - Wiadomości dnia 809
KOMPUTRONIK S.A.: Informacja o znaczących umowach kredytowych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 600
INTERNITY S.A.: Projekty uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwołane na dzień 15 czerwca 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 496
INTERNITY S.A.: Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na dzień 15 czerwca 2010 roku Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 511
Sejm przyjął poprawki do ustaw oddłużających kolej Bankier.pl - Wiadomości dnia 578
DROP S.A.: Rekomendacja Zarządu w sprawie wypłaty dywidendy Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 594
BIOTON: Lista raportów opublikowanych przez BIOTON S.A. w roku 2009 Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 628
DOM DEVELOPMENT S.A.: Tekst jednolity Statutu Spółki Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 613
DOM DEVELOPMENT S.A.: Powołanie Członków Zarządu Spółki Dom Development S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 509
DOM DEVELOPMENT S.A.: Powołanie Członków Rady Nadzorczej spółki Dom Development S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 511
Nowa kampania promująca konto dla firm w Banku BPH Bankier.pl - Finanse osobiste 612
ELZAB: aneks do umowy z ING Bank Śląski S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 635
FAM: Wybór podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 602
RAFAKO: Wybór oferty na rozbudowę kotła dla Elektrowni Stalowa Wola S.A. Bankier.pl - Komunikaty ze spółek 519
Pękła bańka na rynku palladu Bankier.pl - Wiadomości dnia 634
Truskawki będą drogie Bankier.pl - Finanse osobiste 637
GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w IV o 9,9% r/r Bankier.pl - Wiadomości dnia 604
Klimczak: BOŚ chce pozyskać z emisji akcji 100 mln zł Bankier.pl - Finanse osobiste 647
Nieruchomości handlowe już po kryzysie? Bankier.pl - Finanse osobiste 623
Ulice handlowe alternatywą dla centrów handlowych Bankier.pl - Finanse osobiste 593

Warto przeczytać: