Banki

Aktualności prosto z banków, informacje o najnowszych promocjach, porównania i analizy produktów bankowych, porady, rankingi, najtańsze kredyty. Podpowiadamy między innymi: jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt, którą pożyczkę pozabankową wybrać, po który kredyt warto sięgnąć, w jakim banku założyć konto osobiste i jak załatwić debet w kilkadziesiąt sekund?

Nie wiesz, jak wziąć kredyt? Zacznij od dowiedzenia się, jakie w ogóle masz możliwości. Jakie są rodzaje kredytów? Różne rodzaje kredytów działają na różne sposoby, dlatego dobrze zrobisz, jeśli zorientujesz się, jak to dokładnie wygląda. Dzięki temu będziesz mógł dokonać świadomego wyboru, który naprawdę pomoże Ci w twoich życiowych planach.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny? – popularny rodzaj

Rodzaje kredytów są różne, ale jednym z najpopularniejszych ogólnych typów jest kredyt konsumpcyjny. O co w nim chodzi? To pożyczka gotówkowa, którą weźmiesz na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, nowych mebli lub na wyjazd na wczasy. Już sama nazwa kredytu konsumpcyjnego właśnie to sugeruje. Zazwyczaj nie jest on zbyt wysoki, a zabezpieczeniem dla banku są środki, które aktualnie znajdują się na twoim koncie.

Jak wziąć kredyt konsumpcyjny (kredyt gotówkowy)? Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów — w oddziela banku lub przez Internet. Możesz wypłacić pieniądze w banku, wykorzystać kartę kredytową albo swój rachunek bieżący. Specyficznym rodzajem tego typu pożyczki jest kredyt samochodowy oraz kredyt na remont i kredyt na wakacje.

Kredyt na mieszkanie, czyli kredyt hipoteczny

Kredyt na mieszkanie jest inaczej nazywany kredytem hipotecznym. W jego przypadku zabezpieczeniem banku jest kupowana nieruchomość. Z czym to będzie się wiązało? Przede wszystkim Twoje mieszkanie czy dom nie będzie w pełni twoją własnością, dopóki nie spłacisz kredytu hipotecznego. Jeśli będziesz miał problem ze spłatą raty, bank może przejąć nieruchomości, a następnie ją sprzedać, aby odzyskać część pieniędzy. Dla wielu osób to jednak jedyna droga do posiadania swojego własnego mieszkania.

Rodzaje kredytów – gdy masz problem z finansami

Czasem życie nie toczy się tak, jak powinno. Gdy tracisz płynność finansową, może okazać się, że zadłużysz się z powodu wziętych kredytów. Wtedy właśnie możesz wziąć pożyczkę, która pomoże ci w odzyskaniu stabilności. Taki kredyt nazywa się konsolidacyjnym. Zazwyczaj polega on na tym, że wydłuża się Twój czas spłaty pozostałych pożyczek, a w związku z tym raty są mniejsze. Staraj się jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których będziesz musiał z niego korzystać, ponieważ ostatecznie podwyższy to Twoje koszty.

Kredyt dla firmy? Też taki jest

Jeśli z kolei posiadasz firmę, możesz wziąć kredyt dla firm. Dzięki temu będziesz mógł opłacić surowce, czy pracowników albo rozbudować firm. Jego spłata powinna pójść bez problemu, jeśli weźmiesz odpowiedni kredyt dla firm z niskim oprocentowaniem. Pożyczka dla firm to dobry sposób na rozkręcenie swojego biznesu, jeśli posiadasz ograniczone fundusze inwestycyjne.

Rodzaje kredytów są dopasowane do potrzeb i możliwości osoby, która się na takowy decyduje. Jeśli już wiesz, jaki kredyt może sprawdzić się w Twoim przypadku, możesz szybko wybrać najlepszy kredyt dla siebie — kredyt gotówkowy na dowolny cel.

E-kredyty gotówkowe szybko i wygodnie: Najlepszy kredyt gotówkowy dla całej rodziny w wyjątkowo dobrej cenie i z zasadami czarno na białym

Kalkulatory, oferty, dane kontaktowe i informacje o ofercie

Wiadomości, produkty, stopy procentowe, rachunki firmowe, konta (osobiste, oszczędnościowe, młodzieżowe), kredyty (hipoteczne, inwestycyjne, konsumpcyjne, lombardowe, obrotowe, w rachunku bieżącym, w rachunku kredytowym, społeczne, konsumenckie), pożyczki (bankowe, pozabankowe, społecznościowe), chwilówki, karty (kredytowe, debetowe, przedpłacone) dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i na okaziciela (dotyczy niektórych kart przedpłaconych).

Lokaty, kalkulator rat kredytu gotówkowego, kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator lokat, kalkulator walut, porównywarka pożyczek pozabankowych, porównywarka kont osobistych, rankingi.

Który bank jest najlepszy? Sprawdź bezpłatnie!

Porównaj ofert banków komercyjnych, wyspecjalizowanych (hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, wspierające budownictwo mieszkaniowe) oraz banków spółdzielczych.

Porównanie banków - Wiele banków w jednym miejscu!

Pokaż #
Tytuł Autor Odsłony
Dług publiczny wg ESA95 wzrósł do blisko 51% PKB w 2009 r. Get-Money.pl 335
Handel akcjami w sieci pod lupą KNF Get-Money.pl 362
BRE: Informacja Zarządu BRE Banku SA w sprawie działań odnośnie Commerzbank AG Spółka Akcyjna Oddział w Polsce (byłego oddziału Dresdner Banku w Polsce) - zgoda KNF Get-Money.pl 529
BRE: Informacja o rezygnacji członka Rady Nadzorczej BRE Banku SA z pełnionej funkcji Get-Money.pl 305
ENERGOPOL: Unieważnienie czynności wyboru oferty przez Zamawiającego Get-Money.pl 340
NFI KREZUS: Korekta jednostkowego sprawozdania finansowego NFI Krezus S.A. za 2009 rok Get-Money.pl 356
KREDYTB: Rezygnacja członka Rady Nadzorczej Get-Money.pl 337
Zapłata podatku rocznego rozliczenia Get-Money.pl 366
ENERGOPLD: Rejestracja w KRS podwyższenia kapitału zakładowego Energomontaż-Południe S.A. w związku z emisją akcji serii E oraz zmian Statutu w zakresie określenia wysokości i struktury kapitału Get-Money.pl 276
KREDYTB: Rejestracja przez Sąd Rejonowy zmian statutu Kredyt Banku S.A. Get-Money.pl 311
PGNiG: wypłata dywidendy w wysokości 8 gr na akcję Get-Money.pl 348
Spółka LST Capital chce pozyskać z emisji do 15 mln zł brutto Get-Money.pl 355
IZFiA: do końca roku w funduszach inwestycyjnych ok. 120 mld zł Get-Money.pl 314
Wynik finansowy grupy kapitałowej GPW wyniósł ok. 98 mln zł Get-Money.pl 550
Analitycy: Sprzedaż detaliczna wzrosła o 3,6% r/r w lutym Get-Money.pl 332
Przewozy Regionalne negocjują z PKP w sprawie zadłużenia Get-Money.pl 342
Bardziej zróżnicowane wyniki deweloperów w 2010 roku Get-Money.pl 307
Inwestycje.pl w drodze na New Connect Get-Money.pl 381
Aktywa FIZ w Polsce przekroczyły 15 mld zł na koniec lutego 2010 r. Get-Money.pl 489
Norwegowie mogą przejąć pełną kontrolę nad DnB Nord Polska Get-Money.pl 330

Warto przeczytać: