Najlepszy czas na kredyt mieszkaniowy - teraz

Chodzą słuchy, że znowu szykują się zmiany w limitach i sposobie obliczania zdolności kredytowej, które wpłyną na zmniejszenie ilości pozytywnych decyzji o kredytach mieszkaniowych. Szykują się większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego dla większości kredytobiorców.

Umowa ze stycznia o nowelizacji Rekomendacji S, zaleca, by banki do końca roku wprowadziły szereg nowych procedur. Najistotniejsze zmiany, które powinny zainteresować wszystkie osoby wahające się z podjęciem decyzji o złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny to sposób badania zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa w nowej odsłonie

Oceniając finansową kondycję klienta, banki biorą pod uwagę maksymalnie 25-letni okres spłaty kredytu. Oznacza to, że nawet jeśli staramy się o kredyt hipoteczny na 30 lat, to nasze dochody będą musiały być dostatecznie wysokie, by spłacać ratę obliczoną dla zobowiązania 25-letniego. Zapis ten, obniża maksymalną kwotę dostępnego kredytu hipotecznego.

Dobry czas na zakup mieszkania

Ceny mieszkań spadły. Jeśli więc poważnie myślimy o zakupie mieszkania, które już dziś znajduje się na granicy naszej zdolności kredytowej, to powinniśmy pospieszyć się z decyzją. Wniosek o kredyt hipoteczny, lepiej złożyć przed końcem roku.

Najtańszy kredyt hipoteczny

Zaostrzona konkurencja pomiędzy bankami o kredytobiorców to powód do radości dla osób poszukujących najtańszego kredytu mieszkaniowego - spadające marże. Niskie koszty kredytu oraz atrakcyjne warunki oferuje chociażby ING Bank Śląski. Wielokrotny zwycięzca rankingu kredytów hipotecznych.

Niższa marża kredytu hipotecznego

Marża - to podstawowa część, na którą trzeba zwracać uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego. Pod tym względem oferta - ING Banku Śląskiego, prezentuje się atrakcyjnie.

Ranking Kredytów Hipotecznych

Optymalna oferta kredytowa na zakup mieszkania przeważnie wynika z porównania 12 banków. Zapewnia niskie raty kredytu hipotecznego i atrakcyjne oprocentowanie, pomoc w załatwieniu formalności przez pracownika banku.