Mieszkanie dla rodziny potrzebne od zaraz

Redakcja - .

Rekordowe zmiany: duży wzrost popytu na nowe mieszkania, które kupowane są na kredyt. Coraz częściej rodziny decydują się na zakup mieszkania poprzez program Mieszkanie dla młodych, w ramach którego przyznawane są kredyty z dopłatą państwa. Dane BGK wskazują, że w MDM kupione zostało 10 procent mieszkań sprzedanych w Warszawie. Osoby poszukujące mieszkań na rynku pierwotnym mają w czym wybierać. Oferta produktowa dużych banków jest równie bogata. Dla klientów zamierzających kupić nowe mieszkanie albo dom na kredyt banki przygotowały specjalne, atrakcyjnie oprocentowane kredyty mieszkaniowe.

mieszkanie na kredyt dla rodziny

Tak rewelacyjne wyniki sprzedaży na rynku nowych mieszkań spowodowane są głównie przez inwestorów indywidualnych, którzy w większości przypadków przeznaczają zaoszczędzone środki na zakup mieszkań na wynajem. Szacunkowe dane mówią, że odpowiadają oni za około 30 proc. zawartych transakcji. Motywacją dla osób inwestujących w mieszkania jest wysoka rentowność z najmu, która w Warszawie sięga 6 proc. Zdecydowany wpływ na taki obrót sprawy mają też lokaty bankowe, który oprocentowanie jest bardzo niskie. Mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdyni i w wielu innych miastach Polski sprzedają się w tempie dotąd niespotykanym.

Chcesz kupić mieszkanie i na ten cel wziąć kredyt mieszkaniowy, ale nie wiesz czy w Twojej sytuacji to w ogóle możliwe?

Skorzystaj z pomocy doradcy, a dowiesz się, że tak! Pomoże w załatwieniu wszelkich formalności w banku oraz znajdzie dla Ciebie najlepszy kredyt hipoteczny, który wybierzecie wspólnie z szerokiej oferty kredytowej wynikającej z porównania ofert 20 banków.

Myśl o mieszkaniu i wzięciu na jego zakup kredytu potrafi spędzać sen z powiek. I bynajmniej nie chodzi o wielkość raty, czy wysokość wpłaty własnej i odsetki, które zaczną na nas ciążyć przez długie lata, ale o możliwość zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego.

W każdym mieście opcji zakupu mieszkania na kredyt jest wiele, ale trudności z wyborem banku i załatwieniem formalności piętrzą się z dnia na dzień. A to praca za granicą, a to niewystarczające dochody, itd., itd. Osoby zainteresowane zakupem mieszkania na kredyt, często borykają się z problemem wyboru oferty z uwagi na ograniczoną w tym zakresie wiedzę.

Czy istnieje jakieś dobre rozwiązanie?

Expander oraz Open Finance to instytucje finansowe z kilkunastoletnią tradycją. W swojej ofercie posiadają kredyty mieszkaniowe aż z 20 banków, dzięki czemu można wybrać opcję najbardziej dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Bezpłatne usługi oferowane przez obie firmy bezpośrednio przekładają się na korzyści klientów. Mogą oni zaoszczędzić swój czas oraz nerwy związane z wszelkimi formalnościami i kompletowaniem dokumentów. Przede wszystkim mają jednak możliwość, aby w jednym miejscu znaleźć ofertę kredytową, która w największym stopniu spełni ich oczekiwania. Nie będą narażeni na zakup dodatkowych (często niepotrzebnych) usług, które oferują pracownicy banków. Korzystając z pomocy pośrednika, kredytobiorca kontaktuje się z bankiem tylko raz, w celu podpisania finalnej umowy. Dzięki temu zmniejsza kontakt z bankiem do wymaganego minimum, co przekłada się na zmniejszony stres. Jest to duża korzyść dla kredytobiorców, gdyż jak powszechnie wiadomo banki nie są zbyt lubiane przez klientów nieposiadających szerokiej wiedzy z zakresu bankowości.

Doradcy kredytowi pomagają w najbardziej skomplikowanych sytuacjach i postarają się znaleźć rozwiązanie kredytowe dla każdego. Wiadomo, że nie ma jednego dobrego kredytu hipotecznego dla wszystkich - ilu ludzi, tyle różnych sytuacji.

Czasem o mieszkaniu mażą małżeństwa, w których jedna osoba pracuje za granicą, a druga w Polsce. W takich przypadkach mało kto wie, czy kredyt hipoteczny będzie łatwiej czy też trudniej dostać? A co w sytuacji, w której jeden z małżonków pracuje za granicą i otrzymuje dochód w EURO? Czy w takiej sytuacji, zwiększają się szanse na otrzymanie kredytu na zakup wymarzonego mieszkania czy też nie? A jeśli tak, to który bank oferuje najlepszy kredyt hipoteczny? I co z wkładem mieszkaniowym?

Od tego właśnie są doradcy kredytowi. Pomagają klientowi znaleźć najbardziej dopasowane oferty oraz je porównać. Dzięki temu można wybrać kredyt hipoteczny najbardziej odpowiedni, a następnie złożyć wniosek do wybranego banku o kredyt hipoteczny z odpowiednimi dokumentami, czyli takimi, jakich oczekuje bank, bo nie każdy wymaga tych samych. Oczywiście, całą potrzebną dokumentację, pomoże skompletować doradca kredytowy.

Najlepszy kredyt mieszkaniowy bezpośrednio w banku

Jeśli chcesz kupić mieszkanie na kredyt, możesz od razu wziąć najlepszy kredyt mieszkaniowy i zgłosić się bezpośrednio do doradcy hipotecznego w banku - I miejsce w rankingu kredytów mieszkaniowych zajmuje kredyt „Własny Kąt” PKO Bank Polski.

Założenia: Cena mieszkania: 320 000 zł, wkład własny: 20 proc. ceny nieruchomości, kredyt na 80% LTV, kwota kredytu: 276 000 zł, waluta: PLN, okres kredytowania: 30 lat. Raty równe.

Kredyt mieszkaniowy oferowany przez PKO Bank Polski to nasz niezmienny faworyt. Różnica między całkowitym kosztem kredytu w PKO BP, a w tym, znajdującym się na ostatniej pozycji rankingu kredytów mieszkaniowych, wynosi prawie 65 000 zł!

Dlaczego warto wziąć kredyt mieszkaniowy w PKO BP?

Przede wszystkim dlatego, że oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w PKO Banku Polskim wynosi zaledwie 2,83 proc. w pierwszym roku oraz 3,37 proc. w kolejnych latach, a prowizja to okrągłe zero. Przełoży się to na ratę równą 1 138,93 zł w pierwszym roku kredytowania oraz 1 217,63 zł w kolejnych latach.

Głównym składnikiem całkowitego kosztu kredytu mieszkaniowego są oczywiście odsetki, które wynoszą 161 187,79 zł. Ponadto klient pokryje koszt ubezpieczenia z tytułu utraty pracy – 8 970 zł, koszt ustanowienia hipoteki wraz z podatkiem PCC – 219 zł, opłatę z tytułu oceny wartości nieruchomości – 400 zł oraz ubezpieczenie nieruchomości – 213,60 zł rocznie. W zamian za tak korzystne warunki, należy założyć konto osobiste z deklaracją wpływów w wysokości 5 000 zł miesięcznie, zakupić kartę kredytową oraz czteroletnie ubezpieczenie z tytułu utraty pracy (3,25 proc. kwoty kredytu).

Nie czekaj dłużej, aż wymarzone mieszkanie lub dom przejdzie Ci koło nosa! Przejdź na stronę www.get-money.pl/oferta/kredyty/kredyty-mieszkaniowe-hipoteczne i weź najlepszy kredyt hipoteczny dopasowany do Twoich potrzeb.