Kuchnia zamknięta czy otwarta?

Zanim zakupimy projekt domu, wiele czasu spędzamy nad tym, by dokładnie sprecyzować nasze oczekiwania względem przyszłej inwestycji. Analizujemy, co jest dla nas najważniejsze, bierzemy pod uwagę potrzeby naszej rodziny, środki finansowe, którymi dysponujemy, styl życia, dopasowanie projektu do działki jaką dysponujemy itp. Jest więc wiele rzeczy , które decydują o końcowym wyborze projektu, ale niewątpliwie jedną z ważniejszych jest funkcjonalność.

Projekt, który jest zaplanowany optymalnie pod kątem funkcjonalności będzie gwarancją tego, że mieszkanie w takim domu, przez cały czas jego użytkowania będzie przyjemne i wygodne. Na etapie wyboru domu warto więc określić, w jakim kierunku toczyć się będzie nasze życie. Jeśli mamy w planach zamieszkać z rodzicami, którzy za jakiś czas będą w starszym wieku, warto wziąć pod uwagę, by korzystanie przez nich z domu było nieskomplikowane i nie ograniczało poruszania się. Wyeliminujmy więc uciążliwe dla osób starszych takie elementy, jak choćby strome schody.

A może warto zastanowić się w takiej sytuacji nad domem w zabudowie bliźniaczej? Wtedy zapewnimy rodzicom niezbędną opiekę przy zachowaniu prywatności. Jeśli planujemy powiększenie rodziny, weźmy pod uwagę odpowiednią liczbę pomieszczeń, które da się w przyszłości zaadaptować na pokoje dziecinne. Kiedy lubimy podejmować gości, zastanówmy się nad dodatkowym pokojem, który może służyć za gabinet, a w przypadku wizyty gości będzie można ich w nim przenocować. Kiedy chcemy mieć przyrodę na wyciągnięcie ręki i lubimy spędzać czas na tarasie – projekt domu powinien taki taras uwzględniać. Nieraz zdarzyło się, że przy wyborze ewentualnego projektu Pani domu stawiała warunek – dom powinien posiadać przestronną kuchnię, spiżarnię i koniecznie garderobę.

Każda kobieta wie bowiem, jak ważne jest miejsce do przechowywania niezliczonej ilości ubrań, butów, torebek i… deski do prasowania. Dla Pana domu ważny natomiast będzie garaż oraz pomieszczenie gospodarcze, gdzie zmieszczą się wszystkie męskie szpargały, a gdzie można także od czasu do czasu uciec od domowego zgiełku i spokojnie pomajsterkować. Co do kuchni - temat jest znacznie szerszy. Należy rozważyć, czy ma być ona zamknięta, czy otwarta na salon. I w tym przypadku także najważniejszy jest styl naszego życia. Zamknięta kuchnia może być wyłącznym królestwem gospodyni, w którym bez ograniczeń mogą piętrzyć się słoiki z zaprawami czy inne kuchenne atrybuty.

Niespecjalnie też przeszkadzają w takim wypadku kuchenne zapachy, które mają ograniczoną możliwość rozprzestrzeniania się na resztę domu. Kuchnia zamknięta nie wymaga utrzymywania bezwzględnego porządku, ale jednocześnie izoluje od reszty domowników osobę tam przebywającą. Taka kuchnia może być urządzona w stylu całkiem innym od salonu i z pewnością nie będzie tym razić. Mimo, że coraz popularniejszy jest nowoczesny styl urządzania wnętrz, to jednak spora rzesza ludzi doceni uroki zamkniętej, przytulnej kuchni, z jej wyjątkową atmosferą. Natomiast kuchnia otwarta wymaga pewnej dyscypliny zarówno w trzymaniu porządku jak i w wystroju. Powinna stylistycznie komponować się z salonem, tworzyć w miarę spójną całość stylistyczną.

Należy też przewidzieć lepszą wentylację tego pomieszczenia. Zyskujemy zaś to, że w czasie przygotowywania poczęstunku dla domowników czy gości, będziemy mieli kontakt z resztą towarzystwa. Obecnie w większości projektów uwzględnia się kuchnie otwarte na salon lub jadalnię, ale to nie moda, a nasze potrzeby i marzenia mają być głównym kryterium w wyborze najbardziej funkcjonalnego dla nas projektu domu.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »