Kredyty dla firm bez dokumentów finansowych

Marek Bro. - .

Każda instytucja kredytująca musi na jakiejś podstawie podjąć decyzję o udzieleniu lub odmowie kredytu. Liczbę formalności można wprawdzie zredukować, ale nigdy do zera. Poniższy tekst zawiera opis kilku różnych możliwości, jakie mogą w swojej ofercie wykorzystać banki i parabanki.

Kredyt z minimalną ilością formalności

Jest taka możliwość, aby bank lub parabank udzielił kredytu jedynie na podstawie informacji z BIK. W zasadzie ten krok, czyli weryfikacje wiarygodności, pomijają tylko bardzo nieliczne instytucje. Wysoka ocena wiarygodności jest niezbędna, ale zwykle nie wystarcza, aby uzyskać kredyt. Najczęściej jest to tylko jeden z kilku koniecznych do spełnienia warunków. Alternatywnie, jeśli historia kredytowa zostanie oceniona w przedziale C-D, możesz liczyć na kredyt, jeśli posiadasz działkę, mieszkanie, dom lub ruchomość znacznej wartości (np. nowy samochód). Oczywiście zupełnie inną kwestią jest wysokość możliwego do uzyskania kredytu.

Kredyt dla klienta

Bankom jako dowód solidności i wypłacalności firmy może posłużyć historia rachunku firmowego. Mało tego – niektóre banki są jeszcze bardziej elastyczne i są w stanie wyliczyć zdolność kredytową firmy jednoosobowej na podstawie historii rachunku prywatnego. W takim przypadku jedyną formalnością jest wniosek i wypełnienie kilku prostych oświadczeń – większością danych bank i tak dysponuje (adresem, stanem cywilnym itd., bo te dane były niezbędne do założenia konta).

Taki kredyt udostępniany jest klientom, którzy prowadzą firmę przynajmniej przez kilka miesięcy, a to dlatego, że wcześniej po prostu historia rachunku nie jest miarodajna. Zresztą start-upom w ogóle jest ciężko pozyskać dodatkowe środki i jedynym źródłem finansowania mogą być często parabanki.

Kasa z parabanku

Parabanki są bardziej elastyczne od banków, dlatego tutaj na kredyt może liczyć prawie każda firma. Rzecz jasna koszt takiej pożyczki nie będzie niski – parabanki nie są hojne, ani tym bardziej wspaniałomyślne. Zysk jest tutaj sprawą kluczową, więc z tej opcji korzystają albo bardzo rentowne start-upy, albo firmy, które są pewne sukcesu w niedługim czasie. N pewno nie ma co liczyć na to, że z pożyczki tego rodzaju uda się sfinansować inwestycje o długim okresie zwrotu – taka chwilówka dla firm może stanowić alternatywę dla faktoringu, jeśli jest już za późno na szukanie instytucji, która odkupiłaby fakturę.

Kredyt dla firm bez dokumentów finansowych

Internetowy kredyt gotówkowy dla firm bez zabezpieczeń, bez dokumentów finansowych, bez ZUS, US. Żadnych formalności, wniosków itp. - klient nie wychodzi z domu , wszystko odbywa się internetowo. Akceptowany staż już od 1 dnia działalności. Kredyt przyznawany jest na podstawie obrotów z konta / kont (akceptowane konta firmowe, prywatne, wspólne, walutowe) – może ich być kilka. Kredyt dla firm Idea Bank, to najłatwiejszy na ten moment sposób na łatwe i szybki pieniądze dla klientów prowadzących działalność gospodarczą.

Podsumowanie

Firmy są przez banki traktowane nieco inaczej niż konsumenci. Oznacza to w dużej mierze zwiększenie różnorodności ofert, jako że przedsiębiorca nie podlega ochronie przewidzianej dla konsumenta i banki mogą zaostrzyć rygory spłaty kredytu oraz warunki jego przyznania przy jednoczesnym zminimalizowaniu formalności. Zresztą podobne kredyty znajdują się w ofercie dla klientów prywatnych, przy czym tam oczywiście konstrukcja umowy wygląda nieco inaczej.

Tak naprawdę żaden z kredytów nie przebiega zupełnie bez formalności – można ich ilość ograniczyć, ale bank zawsze będzie dążył do uzyskania wglądu przynajmniej w część finansów firmy, przy czym może zrobić to na różne sposoby, a nie jedynie przez analizę ksiąg, zaświadczeń i dokumentów finansowych – wystarczy oświadczenie lub historia rachunku, ponieważ to pierwsze jest równoważne zaświadczeniu, a druga jest po prostu praktycznym potwierdzeniem możliwości firmy. Taki układ pozwala na szybkie znalezienie finansowania, jednak trzeba uważnie porównywać ceny, bo może się okazać, że wygoda wcale nie jest tania.