Kredyt odnawialny mBanku w promocyjnej wyprzedaży

Redakcja - .

Powakacyjna oferta mBanku nie jest szczególnie rewolucyjna w innych obszarach, ale jeśli chodzi o kredyt odnawialny, to wydaje się, że właśnie teraz jest odpowiedni moment, żeby z niego skorzystać. Warunki są zdecydowanie korzystne zarówno w porównaniu do ofert innych banków, jak i propozycji samego mBanku sprzed promocji.

Niskie oprocentowanie kredytu odnawialnego w mBanku

kredyt odnawialny mBank

Oprocentowanie kredytu odnawialnego w mBanku to teraz nawet 7,99%. Wysokość oprocentowania zależy wyłącznie od kwoty kredytu – tutaj można skorzystać z naprawdę różnych pożyczek, bo od 500 do 150 000 złotych. Maksymalna wysokość oprocentowania dla kredytów na niskie kwoty to 9,99% – niewiele niżej niż w innych bankach.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od przyznania kredytu. Warto też spojrzeć w tej ofercie na RRSO, które wynosi 9,74% i to nawet ciekawsze porównanie niż tylko samego oprocentowania, ponieważ ten wskaźnik w innych bankach sięga nawet 13-14%.

Jeden z nielicznych kredytów bez prowizji

Wprowadzając taką ofertę promocyjną mBank stał się jedynym w tej chwili bankiem, który rezygnuje z pobierania prowizji za udzielenie kredytu odnawialnego. Gra idzie o 2-4% wartości kredytu, w zależności od tego, który bank wziąć pod uwagę. Zgoda – ten parametr nie jest może tak istotny, jak wysokość oprocentowania, ponieważ prowizję pobiera się tylko raz i na dobrą sprawę zostanie ona pokryta ze środków kredytu, jeśli saldo konta będzie zerowe, ale nie ma żadnego uzasadnienia, żeby decydować się na kredyt mniej korzystny pod tym względem.

Dlaczego kredyt odnawialny?

Wybór kredytu odnawialnego dla wielu osób nie jest oczywisty. Można przecież znaleźć kredyty gotówkowe z mniej więcej takim samym oprocentowaniem, a udzielane na wyższe kwoty – owszem, czasem można. Jednak podstawowym argumentem przemawiającym na korzyść kredytu odnawialnego jest to, że spłaca się on niejako automatycznie, a jednocześnie cały czas można z niego korzystać: każda wpłata na konto powoduje spłatę odpowiedniej części kredytu razem z odsetkami i odnowienie limitu. To wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, którym brakuje nieco do domknięcia miesięcznego budżetu, ponieważ – mając regularne wpływy – nie trzeba martwić się o trudności ze spłatą kredytu (miesięczne odsetki to zwykle tylko kilka złotych).

Dlaczego właśnie w mBanku?

Oczywiście oferta mBanku to nie jest jedyna promocja w segmencie kredytów odnawialnych, choć obecnie najbardziej atrakcyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę też inne czynniki przemawiające za wyborem tego banku: i ile bowiem za kredyty gotówkowe mBank zbiera sporo negatywnych opinii (głównie związanych ze sposobem ich rozliczania), to w przypadku kredytów odnawialnych nie ma z tym problemu – taki kredyt nie ma „rat”, więc spłacać go można własnym tempem, a tym samym całkowicie pozbyć się problemu z tym, za co mBank jest krytykowany (np. nocne SMS-y przypominające o konieczności spłaty raty). Wydaje się więc, że obecnie lepszej alternatywy nie ma, a przy obniżonym oprocentowaniu kredyt jest jeszcze bardziej atrakcyjny.