Kredyt odnawialny dla firm

M.B. - .

W biznesie ważna jest stabilność i przewidywalność. Trudno o nie jednak, jeśli sytuacja ekonomiczna daleka jest od stabilnej, a kolejne zmiany, podyktowane raczej nerwowymi ruchami ustawodawstwa, tylko komplikują prowadzenie działalności. Jednym ze sposobów na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa jest zwiększenie jego kapitału, co jednak jest samo w sobie procesem skomplikowanym, bo wszak pieniądze nie biorą się znikąd. Jednym z rozwiązań jest kredyt odnawialny dla firm.

Podstawowe informacje

kredyt odnawialny dla firmKredyt odnawialny dla firm zasadniczo ma konstrukcję podobną do kredytu oferowanego klientom indywidualnym, natomiast zmiana firmy prawnej beneficjenta wymusza na bankach pewne zmiany. Wynikają one przede wszystkim z faktu, że firma nie jest konsumentem w rozumieniu prawa, stąd też wygasają automatycznie pewne ograniczenia oraz zabezpieczenia prawne. Podyktowane jest to zmiennością charakterystyk biznesowych – stosunku klientów indywidualnych z bankiem są w każdym przypadku podobne, natomiast o podobieństwa trudniej, jeśli porównać warunki uzgodnione między bankiem a jednoosobową firmą stolarską a korporację informatyczną. Różnice wynikają nie tylko z wielkości czy wartości zakładu, ale przede wszystkim z różnych potrzeb – dodatkowe ograniczanie możliwości sztywnymi przepisami prawnymi, sprawiłoby, że kredyty byłyby jednocześnie nieosiągalne i niepotrzebne.

Jak to działa

Kredyt odnawialny dla firm działa w praktyce tak samo, jak limit kredytowy w koncie indywidualnym: do salda rachunku dopisywana jest kwota udzielonego kredytu, którą można dysponować bez ograniczeń w zakresie identycznym z wykorzystaniem środków własnych przedsiębiorstwa. Od kwoty wykorzystanej naliczane są odsetki w ustalonej wcześniej wysokości, a każdy wpływ na konto zmniejsza kwotę zadłużenia (oczywiście kolejność spłaty należności pozostaje niezmieniona: najpierw odsetki, zaległe opłaty, najstarsza rata kapitału, a na koniec zadłużenie bieżące. Po „odbudowaniu" limitu kredytowego jest on ponownie w pełnej wysokości dostępny.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Kredyt odnawialny da firm jest najczęściej udzielany na podstawie analizy historii salda. Z tego powodu najłatwiej otrzymać go w banku, w którym przedsiębiorca posiada rachunek bieżący. W przeciwnym wypadku konieczne będzie udowodnienie i udokumentowanie przychodów za pewien okres (w zależności od wymagań banku oraz wnioskowanej kwoty kredytu od trzech do dwunastu miesięcy). Zwykle przedsiębiorca nie musi przedstawiać dodatkowych dokumentów, a jeśli wymóg taki się pojawia, zwykle dotyczy zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami ZUS i płatnością podatków.

Ile trwa procedura?

Czas rozpatrywania wniosku jest zmienny i zależy przede wszystkim od polityki banku. W przypadku tych instytucji, które wniosek o kredyt odnawialny dla firm udostępniają w systemie wniosków elektronicznych, wstępna decyzja najczęściej wydawana jest natychmiast po przesłaniu wniosku, a decyzja ostateczna najpóźniej następnego dnia. W wybranych przypadkach, a więc wtedy, kiedy wniosek jest przygotowany w wersji papierowej i wymaga analizy dodatkowych dokumentów, czas oczekiwania na decyzję może wynieść około tygodnia. Banki zwykle regulaminowo przyznają sobie większy zapas czasu, jednak najczęściej pozostaje on niewykorzystany.

Czy to się opłaca?

Limity kredytowe kredytów odnawialnych nie są zwykle wysokie, natomiast największą zaletą tej formy finansowania jest jej dostępność i wygoda, ponieważ nie trzeba często składać kolejnych wniosków.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »