Kredyt konsolidacyjny: korzyści, korzyści, korzyści

Wpadłem w pętlę zadłużenia, szukam pomocy...! Takich osób są tysiące. Bezwzględnie każdy kredytobiorca, który zawarł różne umowy kredytowe z kilkoma bankami i spłaca systematycznie zobowiązania, powinien zweryfikować własne możliwości finansowe, czy one go nie przerastają!

To pierwszy sygnał do działania, by uniknąć windykacji komorniczej i nie dołączyć do grupy dłużników, wykreślonych w Bankowej Instytucji Kredytowej (BIK) jako nierzetelny, bez prawa nawet do zaufania i nawet najmniejszej pożyczki bankowej. Wszyscy, którzy trafili na czarną listę dłużników byli pewni swego „ mi się to przecież nie zdarzy”, a jednak

Mając do spłaty kilku wierzycieli pilnować trzeba jak „oka w głowie” przychodów i rozchodów. Weryfikować, co miesiąc kwoty, jakie bezwzględnie trzeba wydać na życie i spłatę wszystkich kredytów. Rzetelnemu kredytobiorcy „czerwone światełko” powinno zapalić się w momencie, gdy w budżecie domowym pieniędzy wystarcza na „styk”.

W tym momencie trzeba zacząć działać, ponieważ gdy w którymś z kolejnych miesięcy gotówki zabraknie i raty nie zostaną zapłacone to w niedalekiej przyszłości taką osobę bez wątpienia czeka los dłużnika – pętla kredytowa, wypowiedzenie umów kredytowych przez banki i komornik zacznie od zajęcia konta osobistego. Spirala ściągania zaległych należności ruszy na dobre. Zatrzymać ją jest bardzo trudno i nie należy to do tanich usług prawniczych. Oddłużanie też kosztuje i nie każdy do niej się kwalifikuje!

Przeciwdziałanie temu, to konsolidacja!

Kredyty konsolidacyjne przede wszystkim główne dwa zadanie mają:

  • zamienić wszystkie kredyty na jeden w jednym banku
  • sprawić by rata kredytowa była niższa niż suma wszystkich dotychczas spłacanych

I to jest rozwiązanie dla wszystkich, u których zaczynają się kłopotów ze spłatą kredytów. U doradcy finansowego można dobrać kredyt konsolidacyjny dla każdego i ratę dopasować w wysokości odpowiadającą naszym możliwością finansowym. Lepiej dobrać troszkę niższą ratę miesięczną niż w początkowej wersji zakładaliśmy i na dłuższy okres opłat, byśmy przez cały okres spłaty spokojnie spali i żadnego windykatora czy komornika się więcej nie obawiali.

Nie wszyscy jednak zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego w postaci nieruchomości dysponują. I tu informuję, że są banki, co bez zabezpieczenia hipotecznego też zobowiązania wobec innych, konkurencyjnych banków skonsolidują. Można jeszcze do tego celu użyć innego produktu bankowego: pożyczki hipotecznej. Udzielana jest w gotówce i to w znacznie wyższych sumach, uzależnionych w szczególności od wartości nieruchomości, która stanowiła będzie zabezpieczenie tej pożyczki.

Możliwości obrony, zabezpieczenia siebie i rodziny przed możliwością dołączeniem do dłużników z „komornikiem na głowie” jest kilka. Lecz zasada jedna! Nie uciekać przed trudnościami ze spłatą kredytów, lecz w bankach szukać rozwiązania problemu. I to niezwłocznie.

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »