Kredyt konsolidacyjny – konsolidacja kredytów

Kredyt konsolidacyjny wybawi Cie z kłopotów. Kredyt konsolidacyjny zmniejsz raty wszystkich Twoich kredytów. Jeżeli posiadasz już takie zobowiązania jak: kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt gotówkowy, limit w karcie kredytowej lub pożyczki gotówkowe, skorzystaj z bezpłatnej pomocy doradców finansowych w uregulowaniu Twoich zobowiązań. Zamienimy Twoje kredyty na jeden kredyt.

konsolidacja kredytów

Doradcy mogą zaproponować Ci rozwiązanie w postaci: konsolidacji, refinansowania lub kredytu pod zastaw hipoteki. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna.

Kredyt konsolidacyjny:

 • Spłacasz kilka kredytów jednocześnie?
 • Brakuje Ci środków na regulowanie zobowiązań?
 • Twoje miesięczne wydatki przewyższają Twoje dochody?
 • Utraciłeś płynność finansową?
 • Firmy windykacyjne nie dają Ci spokojnie żyć?
 • Brakuje Ci pieniędzy na drobne przyjemności?

Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi „TAK” skontaktuj się z doradcą, by ustalić wszystkie dokumenty wymagane do uzyskania kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki hipotecznej już dziś!!

Kredyty konsolidacyjne

Posiadamy w swojej ofercie rozwiązania finansowe wielu instytucji z pośród których wybierz tą najkorzystniejszą dla Ciebie. Doradca finansowy zadba o znalezienie dopasowanego do Twojej sytuacji finansowej kredytu konsolidacyjnego, który zamieni kilka wysokich rat, w jedną, niższą. Ponadto możesz otrzymać dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Zdarzyło Ci się nie zapłacić raty w terminie?

Nie przejmuj się!!! To nie dyskwalifikuję Ciebie jako kredytobiorcy. Nie czekaj dłużej. Wystarczy, że wypełnisz prosty wniosek, a przekonasz się w jaki sposób można Ci pomóc.

Kredyt konsolidacyjny oferowany przez Alior Bank to gwarancja najniższej raty. Kredyt konsolidacyjny do 150 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń! 0% prowizji okres spłaty to nawet 10 lat. Masz pewność, że bankier przedstawi Ci ofertę najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom. Kredyt konsolidacyjny do 150 tys. zł bez zabezpieczeń może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Najważniejsze atuty oferty:

 • Wysoka przyznawalność.
 • Szybka decyzja kredytowa.
 • Wymagalna minimalna zdolność kredytowa.
 • Niskie oprocentowanie.
 • Uproszczone procedury kredytowe.
 • Negocjacja indywidualnych warunków kredytu.
 • Opieka jednego doradcy od pierwszego kontaktu do momentu wypłaty kredytu.

Jak to wygląda w praktyce?

 • Nawiązanie kontaktu z doradcą (złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny).
 • Analiza potrzeb i możliwości Klienta.
 • Dopasowanie oferty kredytowej do indywidualnych preferencji i możliwości finansowych Klienta.
 • Wypełnienie właściwego wniosku w banku z pomocą doradcy kredytowego.
 • Analiza finansowa wniosku i podjęcie decyzji kredytowej.
 • Podpisanie umowy kredytowej i wypłata środków z kredytu.

Kredyt konsolidacyjny pomoże Ci obniżyć raty Twoich kredytów!

Kredyt konsolidacyjny może poprawić jakość naszego funkcjonowania, a nawet być inwestycją w przyszłość. Z zasady kredyt konsolidacyjny online powinien stanowić źródło rozwoju i pomóc rozwiązać problem ze spłatą kredytów i pożyczek. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego online, to w aktualnym zestawieniu kredytów konsolidacyjnych prezentujemy najlepsze oferty, a poniżej przedstawiamy kilka faktów, które mogą pomóc w podjęciu tej ważnej decyzji.

Szczególnie polecamy nowy kredyt konsolidacyjny przez Internet do 200 000 zł — kredyt konsolidacyjny bez wizyty w Alior Banku oraz pożyczkę Fit Kasy Stefczyka, dzięki której można zamień swoje zobowiązania do 160 000 zł w jedną ratę. Pożyczka konsolidacyjna Kasa Stefczyka to również 0 zł prowizji za udzielenie pożyczki konsolidacyjnej i nawet 60 dni bez rat. Sprawdź kredyty konsolidacyjne.

Kredyt konsolidacyjny – sprawdź, czym jest kredyt tego typu, dlaczego i kiedy się go bierze, a także jakie zalety posiada

Kredyt konsolidacyjny online to bardzo popularny produkt bankowy, który oferowany jest szeroko przez wszystkie banki. W większości jednak przypadków nie wiemy do końca, czym tak właściwie jest konsolidacja, na jakiej zasadzie działa oraz czy jest korzystna. Na Get-Money.pl prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje o pożyczkach i kredytach konsolidacyjnych, a także podpowiadamy, kiedy się je powinno brać, jak działa pożyczka konsolidacyjna online oraz jak można z niej skorzystać, a także, w czym mogą nam pomóc kredyty konsolidacyjne.

Czym jest kredyt konsolidacyjny online?

Kredyty konsolidacyjne online to kredyty bankowe udzielane klientom na konkretny cel, jakim jest spłata wszystkich zadłużeń i zobowiązań posiadanych przez klientów. Na rynku jest to popularny i powszechnie dostępny typ kredu, który możemy otrzymać bez spełnienia dodatkowych szczególnych warunków. Jego celem jest pomoc klientom w połączeniu wielu zobowiązań finansowych i zamienieniu ich w jeden nowy kredyt z niższą ratą, który będzie spłacany przez dłuższy czas.

Kredyt konsolidacyjny dostępny jest w różnych wersjach oraz opcjach tak jak inne kredyty np. gotówkowe. Można wziąć go zarówno osobiście w oddziale banku, jak i drogą elektroniczną – przez Internet. Aby go otrzymać, należy być w dobrej sytuacji finansowej, a także mieć odpowiednią zdolność kredytową i nie mieć zadłużeń.

Kredyt konsolidacyjny online jest udzielany na podstawie prawa bankowego i może być udzielany jedynie przez banki. Musi być on udzielony na podstawie pisemnej umowy, w której zawartych będzie szereg informacji odnośnie do całego kredytu konsolidacyjnego takich jak jego koszty i oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, suma pożyczona oraz ta, którą musi zwrócić klient i inne dane dotyczące umowy.

Co ciekawe, alternatywą kredytów konsolidacyjnych są pożyczki konsolidacyjne udzielane przez Kasa Stefczyka oraz banki i prywatne firmy pozabankowe na podstawie prawa cywilnego. Prawo bankowe jednak jasno definiuje tę formę kredytu i jasno określa podmiotowość banku, a także klienta i zapewnia wiele regulacji w tym zakresie.

W praktyce udzielanie kredytu konsolidacyjnego będzie przebiegać tak samo, jak udzielanie innych kredytów. Przede wszystkim musimy złożyć wniosek kredytowy o kredyt konsolidacyjny w banku – samodzielnie w oddziale lub internetowo podając w nim wszystkie szczegóły o naszej osobie, sytuacji finansowej, a także nowym kredycie i zobowiązaniach, które chcemy nim połączyć. Następnie po analizie wniosku o kredyt konsolidacyjny i pozytywnej decyzji, środki pokrywają wszystkie zobowiązania, które posiadamy aktualnie, a my jako klienci otrzymujemy nowy harmonogram do spłaty. Kredyty konsolidacyjne posiadają wiele zalet, a także pewne wady. Jest to zatem produkt bankowy, który może pomóc nam w wielu sytuacjach.

Kredyty konsolidacyjne online pozwalają szybko łączyć wiele różnorodnych zobowiązań. Przede wszystkim są to inne kredyty bankowe takie jak kredyty gotówkowe, kredyty na sprzęt AGD, RTV, kredyty konsolidacyjne czy karty kredytowe i debety w koncie. Przy ich pomocy możemy połączyć również pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe wzięte w prywatnych firmach pożyczkowych, choć banki podchodzą do nich dosyć niechętnie — szczególnie do pożyczek krótkoterminowych.

W jakich sytuacjach bierze się kredyt konsolidacyjny online?

Kredyt konsolidacyjny wykorzystuje się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim może on służyć do uniknięcia problemów finansowych i polepszenia naszej sytuacji finansowej. Dzięki niemu możemy połączyć problematyczne zobowiązania, których nie dajemy rady już spłacać w jeden nowy kredyt konsolidacyjny z niższą ratą, który będziemy regulować dużo bardziej swobodnie. Kredyty konsolidacyjne online są zatem używane profilaktycznie w sytuacji, kiedy wiemy, iż w najbliższej przyszłości możemy wpaść w tarapaty finansowe, gdyż nie będziemy mieli już pieniędzy na opłacenie naszych zobowiązań pojedynczo.

Konsolidacja może pomóc nam także zwiększyć stopę poziomu życiowego. Jeśli wszystkie środki przeznaczamy na spłatę obecnych zobowiązań i nie pozostaje nam pieniędzy w naszym budżecie domowym na hobby, kieszonkowe czy wyższy standard życia, możemy miesięcznie przy pomocy konsolidacji obniżyć nasze zobowiązania i w ten sposób zwiększyć stopę życiową.

Konsolidację, o czym nie wie wiele osób, wykorzystuje się również do zwiększenia zdolności kredytowej. Jeśli planujemy wziąć ważny kredyt (hipoteczny lub duży kredyt gotówkowy) a posiadamy wiele zobowiązań na łączną wysoką miesięczną ratę, możemy obniżyć ją dzięki właśnie kredytowi konsolidacyjnemu. W takiej sytuacji udając się do banku, będziemy mieli niższe miesięczne zobowiązania, a bank chętniej przyznana nam wyższą kwotę nowego kredytu. Jest to dość dyskusyjne rozwiązanie z uwagi na podwójne oprocentowanie, jakie zapłacimy, ale nie można odmówić mu skuteczności, gdyż w ten sposób zwiększamy naszą zdolność kredytową.

Konsolidację możemy również wykorzystać do uporządkowania naszej sytuacji finansowej, jeśli posiadamy wiele zobowiązań i nie radzimy sobie z ich różnymi terminami spłat lub chcemy w najbliższym czasie wziąć ważny kredyt np. hipoteczny, samochodowy lub kredyt w wysokiej kwocie na remont mieszkania.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to bardzo ciekawy typ kredytów o przemyślanej konstrukcji, który pomaga klientom w wielu sytuacjach. Warto zatem znać jego zalety i wykorzystywać go w odpowiedni sposób opierając się na jego pełnym potencjale.

Pierwszym plusem konsolidacji jest przede wszystkim uniknięcie wpadnięcia w zadłużenie. Jeśli przy jej pomocy obniżymy miesięczne raty, nie stracimy płynności finansowej i będziemy mogli spłacać dalej kredyt konsolidacyjny online w dłuższym okresie czasowym bez jego przeterminowania. Dzięki temu unikniemy wypowiadania umów, windykacji czy procesów sądowych i egzekucji komorniczych, które będą z kolei powodowały dodatkowe koszty, a także wiele negatywnych sytuacji życiowych. Konsolidacja może zatem uratować nas przed trafieniem do baz danych dłużników, a także utratą majątku i poważnymi konsekwencjami zadłużenia.

Plusem konsolidacji jest również możliwość uporządkowania naszej sytuacji finansowej. Posiadając jeden kredyt, będzie nam znacznie łatwiej zarządzało się naszymi finansami, przez co będziemy tracili mniej czasu na sprawy finansowe lub będziemy mogli brać nowe ważniejsze zobowiązania. Sporym plusem kredytów konsolidacyjnych online jest ich elastyczność, a także prostota. Możemy wziąć je praktycznie od ręki w większości banków przez Internet, a także nie musimy przechodzić specjalnego procesu czy spełniać specjalnych warunków finansowych.

Wady konsolidacji

Kredyty konsolidacyjne oprócz tego, iż są bardzo ciekawym produktem bankowym posiadającym wiele korzyści, posiadają również pewne wady. Możemy wyróżnić dwie główne wady, nad którymi należy zastanowić się, jeśli chcemy skorzystać z tego rozwiązania.

Przede wszystkim największą wadą kredytów konsolidacyjnych jest ich dodatkowe oprocentowanie. Jeśli chcemy połączyć nasze zobowiązania, które aktualnie posiadamy, będziemy musieli zapłacić drugie oprocentowanie od kredytu konsolidacyjnego. Biorąc pod uwagę to, iż pierwotne zobowiązania zostały już oprocentowane i zapłaciliśmy oprocentowanie, możemy w ten sposób zwiększyć znacznie sumę, jaką będziemy musieli zapłacić bankowi za udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Może być to łącznie nawet kilkadziesiąt procent więcej od bazowej pierwotnie pożyczonej sumy w pojedynczych kredytach.

Kolejnym minusem kredytów konsolidacyjnych, który wynika z pierwszego, może być możliwość wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Branie nowego kredytu na spłacenie poprzedniego jest bardzo złym pomysłem, który prowadzi właśnie do spirali zadłużenia. Konsolidacja sama w sobie jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ale należy używać jej świadomie i w rozsądny sposób – tylko wtedy, jeśli nie weźmiemy już w przyszłości żadnego nowego kredytu. Dla pewnej grupy osób nieznających się na finansach i mechanizmach bankowych może ona być wykorzystywana nieświadomie i pokierować daną osobę w stronę spirali zadłużenia.

Pewnego rodzaju minusem, o którym również, warto wspomnieć przy konsolidacji kredytów i pożyczek, jest również konieczność posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej na połączenie wszystkich naszych zobowiązań. Jeśli łączymy ich dużą ilość, będziemy musieli posiadać jeszcze sporą zdolność kredytową, która pozwoli nam wziąć kredyt konsolidacyjny online na łączną sumę wszystkich zobowiązań. Często jest to trudne lub wręcz niemożliwe — szczególnie w sytuacjach, kiedy konsolidację wykorzystujemy do oddłużania i jesteśmy w słabej formie finansowej. Mówiąc o konsolidacji, musimy zatem pomyśleć o niej i wziąć kredyt konsolidacyjny online odpowiednio wcześnie, aby być jeszcze w dobrej sytuacji finansowej i nie posiadać zadłużeń.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny online?

Jeśli zdecydowaliśmy się, że chcemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego online i w ten sposób obniżyć miesięczne raty zobowiązań, warto wybrać najkorzystniejszy obecnie kredyt konsolidacyjny na rynku. Przede wszystkim warto skorzystać z wyżej zamieszczonej porównywarki kredytów konsolidacyjnych. Nasz serwis internetowy zawiera aktualne zestawienia dostępnych na rynku pożyczek i kredytów konsolidacyjnych.

Powyższą listę ofert kredytów konsolidacyjnych można filtrować lub sortować pod różnymi kątami np. oprocentowania czy wysokości kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób będziemy mogli wybrać najkorzystniejsze dla nas propozycje kredytów konsolidacyjnych i udać się do konkretnych placówek bankowych lub Kasy Stefczyka otrzymując bliższe informacje.

Warto również poprosić o przygotowanie indywidualnych ofert pożyczek konsolidacyjnych w poszczególnych bankach. Często może okazać się, iż konkretne banki zaproponują nam specjalnie dla nas dobrany typ konsolidacji (dopasowany kredyt konsolidacyjny), który nie jest dostępny ogólnie. Nigdy nie należy podejmować pochopnie decyzji na podstawie rozmowę jeszcze w placówce bankowej, a przemyśleć wszystkie kwestie i kierować się przede wszystkim wyborem najatrakcyjniejszego i najkorzystniejszego dla nas kredytu konsolidacyjnego.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny online dla nas powinien przede wszystkim mieć jak najniższe oprocentowanie i RRSO. Są to całkowite koszty kredytu konsolidacyjnego, które zapłacimy. Jest to po prostu suma, którą będziemy musieli oddać ponad nominalną sumę kredytu. Czynnik RRSO kredytu konsolidacyjnego należy porównywać jedynie przy innych pożyczkach oraz kredytach konsolidacyjnych o takiej samej długości np. 60 miesięcy.

Jeśli bierzemy kredyt konsolidacyjny online na bardzo dużą sumę, zdecydowanie warto skorzystać z doradztwa finansowego. Doradca zapozna się z propozycją banku i podpowie nam czy ten kredyt konsolidacyjny jest korzystny i czy warto się na niego zdecydować. Korzystając z konsolidacji, powinniśmy połączyć wszystkie nasze obecne zobowiązania, aby do spłaty mieć jedynie jedną małą ratę, żeby konsolidacja znacząco zmniejszyła nasze miesięczna obciążenia finansowe.