Kredyt hipoteczny: Dopasuj ratę do możliwości

Trzeba dopasować do tego mieszkania kredyt hipoteczny, którego raty kredytowe będą niskie i nie zrujnują nas finansowo przez długie lata. Trzy pokoje z widnym aneksem kuchennym - 55,2 m2 w stanie deweloperskim, w Warszawie za 379 000 zł to jedna z gorących i wartych uwagi ofert sprzedaży mieszkania zarówno pod względem atrakcyjnej ceny jak i lokalizacji, oraz samego rozmieszczenia pomieszczeń.

Kredyty mieszkaniowe ponad 70% kredytobiorców rozkłada na 30 lat. Robi to celowo, by ratę, jaką przyjdzie spłacać była na tyle niska, by nie stanowiła zbyt dużego obciążenia budżetu domowego. Wiedzą o tym zwłaszcza młode rozwojowe małżeństwa, korzystające z programu rodzina na swoim.

Biorą pod uwagę kilka czynników, które mogą pogorszyć ich sytuację materialną jak: utrata pracy, choroba uniemożliwiająca zarobkowanie, pogarszające się warunki gospodarcze w kraju, które mają negatywny wpływ na warunki zatrudnienia, zarobki. Do tego dziecko, które przyjdzie na świat wiąże się z zwiększonymi wydatkami.

Trzeba, więc wziąć pod uwagę różne czynniki i wysokość raty kredytowej dopasować do własnych możliwości finansowych, przyjmując założenie, że sytuacja może zmienić się na gorszą. Niższe zarobki uniemożliwiłyby terminową spłatę kredytu hipotecznego lub wręcz spowodowały utratę płynności finansowej, co mogłoby wprowadzić kredytobiorcę na listę dłużników, w BIK. Skutek w takim przypadku mógłby być jeden: przejęcie przez bank mieszkania i jego licytacja.

Ponieważ kredyt hipoteczny udzielany jest pod zastaw kupowanego mieszkania i wpis do hipoteki daje bankowi możliwość przejęcia nieruchomości w chwili nie wywiązywania się z umowy kredytowej, jaką klient z nim zawarł. Dlatego lepiej jest rozłożyć kredyt hipoteczny na nieco więcej rat a korzyści związanych ze zmniejszeniem kosztów poszukać w korzystnej ofercie.

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny będzie, więc taki, którego koszty w chwili składania wniosku będą najniższe a rata kredytowa indywidualnie dopasowana, z pozostawionym pewnym naddatkiem. Przykładem mogą tu być kredyty hipoteczne brane kilka lat temu we frankach szwajcarskich. Wówczas były one tańsze w tej walucie, rata kredytowa wychodziła najtaniej. Frank szwajcarski urósł jednak w siłę.

To spowodowało, że osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, zaczęły mieć trudności z ich spłatą. Cześć osób, przewalutowanie % kredyty hipoteczne na PLN. Na tym przykładzie widać, że korzystniej wybrać opcję optymalną i rozłożyć kredyt hipoteczny na kilka rat więcej, a znikomy wzrost kosztów zniwelować poprzez skorzystanie z oferty kredytowej z obniżoną prowizją, marżą i niskim oprocentowaniem.

O taki kredyt zapytać można jednego z Doradców finansowych: Expander, Open Finance lub wykorzystać do tego celu: Kalkulator Kredytowy. Policzy w nim ratę kredytu w 26 bankach. Bezpłatnie przez Internet!

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »