Kredyt gotówkowy przez Internet? Trzy razy lepszy kredyt online

M.B. - .

Szukając dobrego kredytu gotówkowego, zastanawiamy się nad skróceniem sobie drogi i uproszczeniem formalności. Często przychodzi nam na myśl, by wziąć kredyt gotówkowy przez Internet, oczywiście w banku. Przekonani, że procedury są szybkie i łatwe, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń przez Internet otrzymamy, aplikujemy. I wtedy przychodzi ten moment rozczarowania. ponieważ należy spełnić kilka restrykcyjnych warunków.

Kredyt gotówkowy przez internat jest okej, ale oferowany jest tylko przez kilka banków, typu Alior Sync, BNP Paribas – iGotówka, Idea Bank – kredyt online dla firm. W innych bankach po wypełnieniu formularza o kredyt gotówkowy, otrzymamy odpowiedź w postaci zaproszenia nas na osobiste spotkanie z doradcą.

Oferta – kredyt gotówkowy przez Internet, skierowana jest do Klientów indywidualnych, którzy posiadają stałą pracę, odpowiednie dochody i mają możliwość przedłożenia w banku wymaganych zaświadczeń o dochodach, zatrudnieniu, a czasem i innych dokumentów.

Podstawą skorzystania z oferty kredytu gotówkowego przez Internet w banku, jest spełnienie następujących warunków: złożenie wniosku kredytowego przez Internet oraz załączenie wymaganego kompletu dokumentów.

Wymagane dokumenty:

  • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów zlecenie / dzieło lub zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów,
  • dowód tożsamości ze zdjęciem - dowód osobisty, legitymację emeryta lub rencisty; niekiedy dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość.

Komplet wymaganej dokumentacji można złożyć w dowolnej jednostce banku. Klient musi także zawrzeć umowę kredytową o udzielenie kredytu gotówkowego oraz czasem przystąpić do ubezpieczenia, przeważnie grupowego.

Banki stawiają też dodatkowe wymagania dla rencistów, na przykład: renta musi być przyznana na stałe; ostatnia rata nie może wypadać później niż data wygaśnięcia świadczenia; renta przyznana na czas określony jest akceptowana, jeśli jest to co najmniej druga renta lub przyznana jest na co najmniej 24 miesiące licząc od daty złożenia wniosku o kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy przez internat ma też swoje atuty. Klient ma możliwość szybkiego zawnioskowania o kredyt oraz otrzymania wstępnej decyzji w kilka minut od przesłania wniosku. Umowę kredytową klienci mogą podpisać elektronicznie, a dzięki przyjaznemu systemowi oraz szybkiemu procesowi bez zbędnych formalności można wziąć nawet 20 tys. zł pożyczki na 60 miesięcy. Klienci mogą wybrać wariant produktu z ubezpieczeniem lub bez, zależnie od preferencji. Posiadając konto w banku można dostać lepsze warunki. W wariancie z ubezpieczeniem bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a oprocentowanie zaczyna się już od 12,99 proc. - czytamy w komunikacie jednego z banków.

Jednak nie ma co ukrywać! Po dokładnym zapoznaniu się z wymaganiami stawianymi przez banki, większość klientów starających się o kredyt gotówkowy przez Internet, kończy całą procedurę tuż po złożeniu wniosku kredytowego. Dalszych czynności nie dopełniają, takich jak przedstawienie zaświadczeń nie mówiąc już o podpisaniu umowy kredytowej.

Swoje następne krok, klienci kierują w stronę pożyczek oferowanych przez pozabankowych pożyczkodawców. po tzw. „kredyty online" "pożyczki przez Internet w 10 minut", "chwilówki na dowód" czy " pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń". Tu mamy duży wybór kredytów, pożyczek i chwilówek. Wszystko odbywa się przez Internet.

Szybka pożyczka - 100% online, jest trzy razy chętniej zaciągana, niż kredyt gotówkowy przez Internet w banku, ponieważ do otrzymania takiej pożyczki, nie potrzebne są żadne zaświadczenia – to pierwszy, ważny aspekt, który przemawia za wzięciem pożyczki pozabankowej. Dzięki szerokiej ofercie pożyczek gotówkowych przez Internet, klient łatwo może wybrać kwotę oraz okres pożyczki i dopasować w ten sposób ofertę do swoich potrzeb – to drugi czynnik. Trzecim bardzo ważnym elementem jest przekazanie czytelnej informacji przez firmę o wszystkich kosztach związanych z pożyczką, oraz łatwy dostęp do regulaminów i wzorów umów.

Chociaż w przypadku pożyczek pozabankowych, trzeba zwracać uwagę na wysokość oprocentowania proponowanego w umowach oraz dodatkowe koszty, pożyczki przez Internet z sektora pozabankowego cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż kredyty gotówkowe przez Internet w bankach.