Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski - oferta promocyjna

Iwona Wasilczuk - .

ING Bank Śląski raczej nie słynie z oszałamiających promocji. W ostatnich latach pojawiło się wprawdzie właśnie z tej strony parę naprawdę chwytliwych haseł, mocno zresztą odbiegających od tego, do czego przyzwyczajały klientów inne banki, ale niekoniecznie szły za tym oferty na zaskakująco wysokim poziomie. Ale, jak to mówią, kto czeka, ten się doczeka.

Kredyt gotówkowy w ING - krótko i na temat

kredyt gotówkowy ing bank śląski oferta promocyjnaNiedawno ING Bank Śląski wprowadził ofertę promocyjną kredytu gotówkowego. Żeby nie bawić się w szczególnie długie opracowania, dla tych, którzy nie mają czasu, podstawowe informacje w pigułce:

 • kwota kredytu: od 1000 do 3500 (na oświadczenie) lub 160000 złotych (bez zabezpieczeń);
 • okres kredytowania: od 3 do 96 miesięcy;
 • oprocentowanie kredytu gotówkowe w ING: od 7,49 do 8,99% w zależności od kwoty, okresu, zakupu ubezpieczenia – tę wartość poda system banku na podstawie wprowadzonych wartości;
 • kredyt gotówkowy w ING dla osób od 18 lat;
 • wymagany min. Dochód: 800 zł;
 • wymagane zatrudnienie: umowa o prace, zlecenie, dzieło;
 • wymagany czas trwania zatrudnienia dla poszczególnych form umowy: w zależności od źródła dochodu;
 • umowa zagraniczna: możliwe otrzymanie kredytu gotówkowego w oddziale ING;
 • akceptowane zawody specjalne np.: Marynarz, ksiądz, kontrakt wojskowy
 • korzyści oferty kredytu gotówkowego w ING: 0% prowizji dla pożyczki powyżej 20 000 zł - 100 000 zł;
 • RRSO: 18,56% z oprocentowaniem zmiennym dla stałego klienta (dla oferty od 3.03.2019 7,76%).

Gdzie tu korzyść?

ING tą ofertą nie zrywa ze swoją tradycją i na pewno nie wywraca bankowego świata do góry nogami. Naszą redakcję przekonuje coś zupełnie innego: przewidywalność. Nie w znaczeniu „ta oferta była do przewidzenia”, tylko raczej w sensie „biorę i wiem, co wziąłem”. Jest to zresztą specyficzna postawa ING, którą bank ten pielęgnuje od lat. Bez nagłych zwrotów w polityce cenowej, bez przerzucania opłat z jednego instrumentu na drugi, cały czas z jasnymi, prostymi i przewidywalnymi zasadami.

Co do samego kredytu – może dziwić niska kwota kredytu na oświadczenie, trzeba jednak przyznać, że akurat ING nigdy za tymi produktami nie przepadał. Z kolei już fakt, że na kwotę w górnej granicy nie trzeba ani dodatkowych zabezpieczeń, ani zgody współmałżonka, to poważny atut, bo z taką ofertą nie każdy bank jest gotów konkurować. W większości przypadków maksymalne kwoty prywatnych kredytów o podobnej konstrukcji oscylują wokół 100 tysięcy złotych.

Jak zawsze – w ING kredyt na wszystko

Kolejny powód, dla którego zdecydowaliśmy się na przedstawienie tej oferty, wynika z konstrukcji kredytu. Jest to finansowanie na dowolny cel, a zatem nikt ze strony banku nie wnika, jak środki zostaną wykorzystane. A mówimy przecież o kwotach, które starczą już nie tylko na zakup nowego samochodu całkiem niezłej marki czy niewielkiego mieszkania lub udziału w TBS-ach (i to dwukrotnie).

Nawet poruszając się w dolnych granicach kwot, ten kredyt daje już możliwość sfinansowania zakupu roweru, remontu mieszkania, zakupu prezentów komunijnych czy organizacji majówkowego wyjazdu.

W wielu bankach te mniejsze kwoty udzielane są jako „pożyczki gotówkowe”, a nie „kredyty gotówkowe”. To odrobinę zmienia ich status prawny (kredyt jest generalnie korzystniejszy dla klienta), natomiast zwykle oznacza to również, że górna granica jest dużo, dużo niżej. ING wychodzi z ofertą zdecydowanie bardziej elastyczną, ponieważ jednym produktem zamierza obsłużyć zarówno osoby, które szukają najprostszego źródła finansowania, jak i tych z klientów, którzy szukają zdecydowanie większych środków. To kolejny plus, ponieważ w ramach jednej oferty koszty są łatwiejsze do policzenia i nie trzeba do własnych porównań brać paru produktów z jednego banku. Jeden produkt kredytowy to po prostu dużo łatwiejsza ocena opłacalności.

Nie przesądzamy, czy ten kredyt będzie najtańszy – na pewno będzie najłatwiej to sprawdzić, ponieważ zamiast paru różnych ofert kredytowych, jest teraz jedna, ma jasno określone warunki i tym samym ING nie tworzy trzech różnych ofert, z których każda trzeba by było sprawdzać osobno.

Ciekawostki na temat kredytu gotówkowe ING

Mamy dostęp do pewnych materiałów z ING, których nie publikuje się bezpośrednio na stronie, tylko które są zakopane nieco głębiej w dokumentach. Na ich podstawie tworzy się kalkulatory i porównania, ale skoro już patrzymy na liczby bezpośrednio, to warto podać parę ciekawostek.

Najwyższa prowizja za udzielenie kredytu to 5%. Im większa kwota, tym niższa prowizja i już przy kredytach na około 5 tysięcy złotych wynosi ona tylko 3%, co sprawia, że pod tym względem jest to jedna z najciekawszych propozycji na rynku.

Ubezpieczenie do kredytu, którego wykupienie naprawdę warto rozważyć, może kosztować 0,25% przy niskich kwotach. To niewiele, ale biorąc pod uwagę, że wtedy też okres kredytowania jest najkrótszy, ta wartość jest dobrze dobrana.

Choć w ING można zdecydować się na kredyt gotówkowy z ratami równymi i malejącymi, zdecydowanie popularniejsze są te w pierwszym wariancie – właściwie to nie dziwi, ponieważ taka konstrukcja jest przewidywalna, a malejące raty niekoniecznie dają się odczuć w portfelu.

Jest też jednak jedno ograniczenie, które niektórym nie przypadnie do gustu. Chodzi o to, że choć zasadniczo wniosek o kredyt gotówkowy ING Bank Śląski można złożyć przez Internet, to z tego ułatwienia nie skorzystają osoby prowadzące działalność gospodarczą. W ich przypadku trzeba będzie spełnić nieco więcej wymogów formalnych, ale przynajmniej dzięki temu uzyskają lepsze warunki finansowania niż w innych bankach, gdzie ta forma dochodów jest „premiowana” wyższym oprocentowaniem. W ING jest tylko mała niedogodność, ale nie musi się to przekładać na koszty.