Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach

O kredyt gotówkowy lub pożyczkę bez zaświadczeń można ubiegać w kilkudziesięciu instytucjach finansowych. Czy rzeczywiście, można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach w banku? Jeżeli koniecznie chcemy wziąć kredyt „bez zaświadczeń" to pozostaje nam jeszcze jedna opcja do rozważenia - pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń na dobrych warunkach.

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń© nanomanpro - Fotolia.comKredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach na podstawie tylko dowodu osobistego w banku, praktycznie jest nie do zdobycia. Znacznie łatwiej i szybciej można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach (pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń) w instytucjach pozabankowych.

Aby uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach w banku potrzebne będzie oświadczenia o dochodach lub wyciągu z rachunku bankowego. Proszę zwrócić uwagę, że ostateczna wysokość raty i ewentualne wymagane zabezpieczenia oraz możliwość skorzystania z uproszczonej procedury dokumentowania swoich dochodów, uzależnione są od indywidualnej oceny klienta, w tym jego zdolności i wiarygodności kredytowej.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń w pozabankowych instytucjach finansowych udzielana jest przez Internet, szybko i bez zbędnych formalności. Pożyczka na dowód osobisty dostępna jest w kwocie od 50 zł do 10 000 zł. W PKO BP pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o zarobkach na dowolny cel, udzielana jest do 24 000 zł na wyciąg z konta, w Alior Banku dostępna jest pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o dochodach i bez wizyty w oddziale.

Zobacz również: Najlepsze oferty kredytów gotówkowych online do 50 000 zł

Kilka banków oferuje kredyt gotówkowy na oświadczenie z gwarancją szybkiej wypłaty środków, które można przeznaczyć na dowolny cel (kredyt na oświadczenie Alior Bank). Podobnie pożyczka gotówkowa na oświadczenie udzielana jest przez różne instytucje finansowe. Od ręki można otrzymać do 10 000 pożyczki bez zaświadczeń o dochodach, a spłatę rozłożyć nawet na 6 miesięcy. Mając taką gotówkę, można zrealizować zarówno duże, jak i małe plany. Szybka decyzja kredytowa (wstępna informacja) wydawana jest zazwyczaj w 15 minut.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach – oferty banków

Kredyty gotówkowe. Wszystko o tym, czym są, jak ich używać i jak wybierać te najlepsze?

Kredyty gotówkowe to bardzo często wybierane produkty finansowe, jeśli chcemy pożyczać pieniądze. Często również nie mamy o nich pełnej wiedzy i nie możemy wykorzystywać ich w sposób świadomy. W tym tekście prezentujemy wszystkie najważniejsze kwestie związane z kredytami gotówkowymi i poruszamy takie tematy jak zdolność kredytowa, wybór najkorzystniejszego kredytu gotówkowego, czy plusy, jakie posiadają kredyty gotówkowe zwłaszcza w wersji online na oświadczenie.

Czym są kredyty bankowe?

Kredyty bankowe to forma pożyczania pieniędzy przez bank jego klientom. Kredyty są udzielane na podstawie prawa bankowego jedynie przez banki. Są one udzielane na konkretny cel, a także na podstawie spisanej umowy kredytowej, która zawiera wiele szczegółów, takich jak np. pożyczona kwota, odsetki i koszty, czy termin oddania.

Kredyty bankowe występują w różnych formach. Mogą być to zarówno kredyty gotówkowe wypłacane w gotówce klientowi do ręki, w tym kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, ale i kredyty ratalne przeznaczone na sprzęt AGD RTV udzielane w sklepach elektronicznych lub kredyty hipoteczne, samochodowe czy pod zastaw nieruchomości.

Na rynku bankowym istnieją też elastyczne formy kredytowe, takie jak limit w koncie bankowym, karty kredytowe, czy w linie kredytowe dla firm. Możemy brać je zarówno osobiście w banku, jak i poprzez bankowość elektroniczną.

Dlaczego właśnie warto korzystać z kredytów gotówkowych?

Z kredytów gotówkowych warto skorzystać przede wszystkim, dlatego iż są udzielane przez banki. Są to duże, wiarygodne i godne zaufana instytucje finansowe. W porównaniu z innymi instytucjami finansowymi podlegają dużo bardziej rygorystycznemu nadzorowi, a także funkcjonują na podstawie prawa bankowego, które lepiej chroni interesy klientów. Renoma banków sprawia, że możemy czuć się dużo bezpieczniej i liczyć na bezproblemowy proces pożyczania pieniędzy.

Pożyczenie pieniędzy z banku jest również często dużo tańsze, aniżeli od prywatnych instytucji pozabankowych. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nawet kilkanaście procent kosztów, co przy dużych sumach staje się zauważalną różnicą. Kredyty gotówkowe są dostępne szeroko dla wszystkich osób. Możemy również korzystać z bardzo szerokiej gamy dedykowanych kredytów przeznaczonych na konkretne cele, co pozwala pozyskiwać pieniądze w bardziej komfortowy i dostosowany do naszych potrzeb sposób.

Same kredyty gotówkowe pozwalają również pożyczać pieniądze niezależnie bez proszenia kogokolwiek o pomoc. W wielu sytuacjach nawet zapłacenie kilkunastu procent oprocentowania i kosztów będzie dużo lepszym rozwiązaniem, niż stanie się czyimś dłużnikiem i bycie zależnym od pewnych osób. Kredyty gotówkowe pomagają również spełniać wiele celów czy zrealizować projektów, których nigdy nie spełnilibyśmy bez pożyczki gotówkowej z banku.

Bankowa zdolność kredytowa a rzeczywista zdolność kredytowa? O co w tym chodzi?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy, jednym z głównych elementów całego procesu, jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej zależy, jak wysoki kredyt gotówkowy zostanie nam zaproponowany i jaką sumę pieniędzy będziemy mogli pożyczyć od banku. Jest to ocenienie naszej zdolności kredytowej na podstawie danych, jakie podaliśmy o nas we wniosku kredytowym. Będą to takie informacje jak rodzaj i długość wykonywania pracy, wysokość zarobków, zobowiązania, sytuacji finansowej, sytuacji życiowej, a także danych personalnych.

Wpływ na zdolność kredytowa mają również wpisy – pozytywne i negatywne w bazach finansowych BIK, gdzie banki pozyskują informacje o naszej osobie. Na podstawie tych danych bank udzieli nam kredytu gotówkowego, z którego możemy skorzystać zarówno w całości, jak i w części.

Badanie zdolności kredytowej jest obowiązkowe. Wszystkie banki są zobligowane do przeprowadzenia tego procesu. Każdy bank może jednak stosować inny klucz i inne wymagania wobec swoich klientów. Oznacza to, że będąc w konkretnej sytuacji finansowej, w niektórych bankach możemy otrzymać kredyt gotówkowy, a w niektórych złożony wniosek online o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony.

Bardzo ważnym pojęciem, które jest niezwykle istotne przy braniu kredytu gotówkowego to rzeczywista zdolność kredytowa. Ta w przeciwieństwie do bankowej zdolności kredytowej określa naszą realną sytuację finansową i możliwości do wzięcia kredytu bądź pożyczki gotówkowej. Wylicza się ją na podstawie naszych realnych dochodów, które uzyskujemy i wydatków, które ponosimy miesięcznie. Efektem obliczenia realnej zdolności kredytowej jest poznanie rzeczywistych sum, które pozostają w naszym budżecie domowym.

Chcąc zatem wziąć kredyt gotówkowy online, powinniśmy poznać, jak wysoką ratę miesięcznie będziemy mogli płacić. Bardzo przydatną wskazówką jest wykorzystywanie limitu kredytowego jedynie w pewnej części naszej realnej zdolności kredytowej. Dzięki temu w razie nieprzewidzianych wydatków, czy pogorszenia się naszej sytuacji finansowej nadal będziemy mogli komfortowo regulować nasze zobowiązania. Nigdy nie powinniśmy również korzystać, że zbyt wysokiej propozycji wzięcia kredytu gotówkowego w banku. Powinniśmy brać jedynie kredyt gotówkowy w takiej wysokości, w której będziemy realnie mogli spłacać spokojnie raty, gdyż często bankowa zdolność kredytowa jest większa niż nasze realne możliwości bezproblemowej spłaty rat pożyczki.

Jak podnieść bankową zdolność kredytową?

Jeśli udajemy się do banku i chcemy pożyczyć konkretną sumę pieniędzy, bardzo często obawiamy się, iż nie zostanie ona przyznana nam właśnie w takiej wysokości. Zdolność kredytową wbrew pozorom możemy samodzielnie zwiększać i wpływać na jej wartość.

Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od polepszenia naszej sytuacji finansowej. Jeśli wnioskujemy o kredyt gotówkowy, powinniśmy zadbać, aby pracować w danej firmie przynajmniej przez pół roku. Im będzie to dłuższy okres, tym lepiej dla naszej zdolności kredytowej. Powinniśmy również pracować na podstawie umowy o pracę – najlepiej na czas nieokreślony. Niebagatelna jest tutaj również wysokość zarobków. Te powinny być jak najwyższe. Jeśli możemy, powinniśmy poprosić o podwyżkę lub zmianę struktury pensji, tak aby otrzymywać, jak najwyższą regularną podstawową wypłatę a jak najniższe premie i prowizje. Będzie to dobry ruch, gdyż banki pod uwagę przy badaniu zdolności kredytowej biorą jedynie stały miesięczny zarobek.

Żeby podnieść naszą zdolność kredytową, warto również wybierać raty stałe kredytu, a nie malejące. Ten z pozoru prosty zabieg może znacząco wpłynąć na naszą zdolność kredytową. Bank, badając ją, porównuje nasze możliwości finansowe, z pierwszą ratą kredytu gotówkowego. W systemie rat stałych pierwsza rata kredytu gotówkowego będzie niższa, a więc nasza zdolność finansowa będzie porównywalna z mniejszym obciążeniem. Kredyt gotówkowy również w wersji online możemy wziąć również z inną osobą lub możemy poprosić ją o danie gwarancji. Bank w takiej sytuacji znacznie chętnie przyzna kredyt gotówkowy w wyższej kwocie, a także zaproponuje go na lepszych warunkach.

Chcąc podnieść naszą zdolność kredytową, powinniśmy również obniżyć wszystkie nasze aktualne zobowiązania. Możemy zatem zrezygnować z niewykorzystywanych abonamentów i zobowiązań cyklicznych, a także zmniejszyć nasze obecne raty kredytów przy pomocy kredytu konsolidacyjnego. Łącząc je w jeden nowy kredyt konsolidacyjny z niższą ratą, który będziemy spłacali dłużej, zwiększamy swoją zdolność kredytową, gdyż banki biorą pod uwagę jedynie wysokość rat miesięcznych, a nie długość zobowiązań, które spłacamy.

Elastyczne kredyty są najlepsze!

Bardzo ważnym elementem, na który przeważnie nie zwraca się uwagi podczas brania kredytów bankowych, jest wybór elastycznych form kredytowania. Są to przede wszystkim karty kredytowe i limity w koncie zwane też debetami. Warto wybierać je w pierwszej kolejności, i to z nich sfinansować dany projekt. Przede wszystkim możemy otrzymane środki spłacać w różnej wysokości. Pomoże to komfortowe regulować zadłużenie, a brak stałych sztywnych rat kredytu sprawi, że w razie problemów finansowych będziemy mogli odroczyć bezproblemowo jego spłacenie nawet na wiele miesięcy.

Elastyczne formy kredytów są również bardzo nisko oprocentowane – niżej niż standardowe kredyty gotówkowe ze stałą ratą. Przeważnie jest to suma ok. 10% RRSO, a więc często dwukrotnie niższa od kredytów ratalnych, czy na sprzęt AGD RTV. Dodatkowo karty kredytowe posiadają okres bezodsetkowy, gdzie przez blisko dwa miesiące będziemy mogli korzystać z pożyczonych pieniędzy za darmo. Jeśli zwrócimy je przed upływem tego czasu, nie zapłacimy żadnych kosztów takiej pożyczki.

Co ważne, elastyczne kredyty są również dostępne dla nas od ręki i możemy skorzystać z nich bez składania wniosków kredytowych, a następnie oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową. Korzystając z kart kredytowych, będziemy mogli opłacić nieprzewidziany wydatek praktycznie od ręki zarówno elektronicznie, jak i tradycyjnie, wypłacając pieniądze z bankomatu.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Jeśli chcemy skorzystać z kredytu gotówkowego, a także zadbaliśmy o naszą dobrą sytuację finansową, przeważnie rozpoczynamy poszukiwanie kredytu. Istnieje jednak kilka wskazówek, dzięki którym będzie ono dużo skuteczniejsze i korzystniejsze dla nas pod względem finansowym.

Szukając najlepszego kredytu gotówkowego, możesz skorzystać przede wszystkim z naszej porównywarki kredytów gotówkowych. Od ponad 12 lat zajmujemy się porównywaniem kredytów gotówkowych, pożyczek oraz innych produktów finansowych. Od razu możesz sprawdzić listę aktualnie dostępnych pożyczek i kredytów gotówkowych. Lista kredytów gotówkowych zawiera różne kredyty i pożyczki gotówkowe online oferowane przez różne banki. Można ją sortować i filtrować pod wieloma kątami np. ilości rat czy oprocentowania. Dzięki naszej porównywarce kredytów gotówkowych będziesz w stanie bardzo szybko poznać najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych w promocji.

Dobrym pomysłem będzie również przyjrzenie się ofertom kredytów gotówkowych Banków Spółdzielczych. Bardzo często Banki Spółdzielcze przygotowują indywidualne propozycje kredytów gotówkowych, które są jeszcze lepsze, niż kredyty gotówkowe do 200 000 zł oferowane na ogólnym rynku.

Wszystkie decyzje odnośnie do kredytu gotówkowego powinniśmy podejmować świadomie, a także po przemyśleniu. Nie powinniśmy robić tego pod wpływem impulsu, czy chwili lub namowy pracownika banku. Każdy kredyt gotówkowy nawet w niewielkiej wysokości 1000 zł czy 10 000 zł powinniśmy przeliczyć w taki sposób, aby być świadomym jego kosztów, a także brać taką wysokość kredytu gotówkowego, aby dokładnie pasowała do naszego celu. Branie zbyt dużego kredytu gotówkowego może powodować niepotrzebne wydawanie środków na zbytki, natomiast kredyt gotówkowy w niskiej kwocie może zablokować nas finansowo i równocześnie uniemożliwić realizację celu związaną np. z koniecznością przeprowadzenia remontu w mieszkaniu, na który zamierzamy wziąć pożyczkę gotówkową.

Jeśli bierzemy kredyt gotówkowy w bardzo wysokiej kwocie lub kredyt celowy, np. kredyt hipoteczny czy samochodowy, dobrym rozwiązaniem może być udanie się do doradcy finansowego. Warto wybierać jedynie niezależnych doradców kredytowych, czyli specjalistów pracujących w dużych firmach finansowych doradczych lub działających jako prywatni specjaliści. Porady i wskazówki doświadczonych osób pracujących w branży kredytowej z pewnością pomogą uniknąć nam wielu problemów oraz wskażą najlepszy kredyt gotówkowy w wysokiej kwocie – 50 000 zł, 100 000 zł czy nawet 200 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 120 miesięcy.