Kredyt dla firm do 1 mln złotych bez zabezpieczeń

Kredyty dla firm bez zabezpieczeń! Nie uwierzysz, w którym banku wystarczy wykazać 1 zł dochodu rocznie, by uzyskać kredyt dla firm do 1 mln zł. Zakładając, że pilnie potrzebujesz gotówki na inwestycje, zakup towaru lub samochodu dostawczego – decyzję kredytową otrzymasz w 24 h. Jak bardzo korzystne warunki kredytu dostaniesz – tego dowiesz się niezwłocznie, bezpłatnie – po wypełnieniu wybranego wniosku – kredyt dla firm.

Nie ma wątpliwości. Dane 5 największych banków w kraju pokazują, że 53% przedsiębiorców bierze kredyty dla firm od 5 tys. zł do nawet do 1 mln zł. Jednak najciekawsze jest to, że osoby prowadzące działalność gospodarczą, równie chętnie co po kredyty dla firm oferowane przez banki, sięgają po pożyczki dla firm, oferowane przez instytucje finansowe z sektora pozabankowego.

Co więcej, Nest Bank, Bank Pekao oraz Alior Bank jest najczęściej wybieranym bankiem w Polsce przez właścicieli firm z całego kraju, szukających finansowania dla firmy w postaci pożyczki dla firm, kredytu firmowego lub szybkiej pożyczki dla firm - pieniądze na bieżącą działalność gospodarczą.

Kredyt dla firm do 1 mln zł bez zabezpieczeń. Polscy przedsiębiorcy korzystnie pożyczają pieniądze na start oraz rozwój firmy, te dane nie pozostawiają wątpliwości.

Kredyt na bieżącą działalność gospodarczą to kredyt na dowolny cel związany z bieżącą lub inwestycyjną działalnością firmy. Zobacz najnowsze oferty dla osób prowadzących działalność gospodarczą - kredyty dla firm do 1 mln złotych bez zabezpieczeń. Realizuj plany swojej firmy biorąc korzystny kredyt dla firm do 1 mln złotych bez zabezpieczeń. Możesz również skorzystać z oferty pożyczki dla firm online.

Twoja Firma i Ty zasługujesz przecież na więcej!

Co warto wiedzieć, kiedy zdecydujemy się na założenie firmy?

Praca na etacie nie dla wszystkich będzie dobrym wyborem. Często prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej może być bardziej opłacalne. Wyższe zarobki i mniej stresu skłaniają coraz więcej ludzi do otwarcia własnej firmy. Wpływa na to także fakt, że nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na szereg ulg oraz niskooprocentowane kredyty dla firm, które ułatwiają wejście na rynek i rozwój firmy.

Co warto wiedzieć, kiedy zdecydujemy się na założenie firmy?

Jak założyć firmę, działalność gospodarcza czy spółkę? Jaką formę opodatkowania wybrać i skąd wziąć pieniądze na otwarcie firmy – to tylko niektóre z pytań, które zadają sobie przyszli przedsiębiorcy.

Założenie firmy jest proste. Wystarczy wypełnić formularz CEIDG. Możemy także skorzystać z pomocy w założeniu firmy, którą oferują banki czy biura rachunkowe. Warunkiem jest jednak korzystanie z ich usług. Należy zauważyć, że to bardzo dobry i coraz powszechniejszy sposób na założenie działalności gospodarczej. Możliwość założenia firmy i konta dla firm w jednym miejscu proponuje m.in. mBank. Konto firmowe z gwarancją 0 zł przez 2 lata. 350 zł premii z kartą Mastercard Debit Business. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta oraz za internetowe przelewy krajowe w PLN. Do tego nowy przedsiębiorca nie płaci (0 zł) za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu. Tego typu darmową usługą zainteresowanie jest ogromne. Załóż konto dla firm i firmę przez Internet.

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą, możemy liczyć na wiele ulg. Przez pierwsze 6 miesięcy płacimy jedynie składki zdrowotne, dzięki czemu mamy więcej pieniędzy na rozwój firmy. Przez kolejne dwa lata możemy płacić preferencyjne składki ZUS. Jest to około 300 złotych miesięcznie. Oczywiście do tego musimy doliczyć składkę zdrowotną, której wysokość jest zależna od kwoty uzyskanego dochodu.

Żeby skorzystać z ulgi na start firmy, musimy spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to, że nie możemy świadczyć usług na rzecz naszego byłego pracodawcy. Zatem, jeśli mieliśmy umowę o pracę w danej firmie, to po założeniu działalności gospodarczej nie możemy współpracować z dawnym pracodawcą. Żeby skorzystać z ulgi na start firmy, musimy także odczekać 5 lat po zakończeniu poprzedniej działalności. Jeśli jednak nie prowadziliśmy firmy, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z ulg.

Forma prowadzenia działalności zależy od charakteru firmy. Wiele osób zakłada spółkę, licząc na niższe podatki, co nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście spółka płaci mniejsze podatki, dzięki czemu można więcej pieniędzy inwestować w rozwój firmy. Jeśli jednak chcemy wypłacać pieniądze ze spółki, może okazać się to mniej opłacalne. Wszystko zależy od tego, w jakiej branży działamy, a także ile pieniędzy chcielibyśmy wypłacać.

Spółka będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli planujemy inwestować duże kwoty, a także, kiedy ryzyko niepowodzenia jest stosunkowo duże. Za zobowiązania spółki nie odpowiadamy prywatnym majątkiem, jak ma to miejsce w przypadku działalności gospodarczej.

Wybór odpowiedniej formy opodatkowania w działalności gospodarczej jest ważny. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie na inwestowanie w rozwój firmy. Skala podatkowa to najczęściej wybierany sposób płacenia podatków. Dotyczy to głównie rodzin, gdyż pozwala na wspólne rozliczenie się z partnerem, a także skorzystanie z ulg na dzieci.

Zatem jeśli mamy bądź planujemy mieć dzieci, skala podatkowa może być opłacalna. Tutaj kwota wolna od podatku wynosi 30 tysięcy złotych. Jeśli nasz roczny dochód nie przekracza 120 tysięcy złotych, to zapłacimy 17% podatku od osób fizycznych. Z kolei od nadwyżki zapłacimy 32%.

Podatek liniowy jest częściej wybierany przez singli, a także osoby zarabiające powyżej 120 tysięcy złotych. Stawka podatku liniowego jest stała niezależnie od dochodu i wynosi 19%. Tutaj możemy także liczyć na niższą składkę zdrowotną, która wynosi 4,9% dochodu. Z kolei na skali podatkowej wysokość składki to 9% dochodu. W przypadku podatku liniowego nie mamy kwoty wolnej od podatku. Zatem zapłacimy podatek, nawet jeśli uzyskamy dochód mniejszy niż 30 tysięcy złotych.

Trzecią formą opodatkowania jest ryczałt, na który decyduje się coraz więcej osób. Oczywiście ryczałt nie będzie dla wszystkich przedsiębiorców opłacalny, ponieważ podatek zryczałtowany płacimy od przychodu. Nie możemy zatem odliczyć kosztów uzyskanie przychodu. Jeśli ponosimy duże koszty prowadzenia działalności gospodarczej, ryczałt może nie być najlepszą formą opodatkowania. Składkę zdrowotną płacimy w zależności do uzyskiwanych przychodów.

Sfinansowanie firmy to często wydatek rzędu kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych, dlatego też wiele osób zastanawia się skąd wziąć pieniądze na założenie własnej firmy. Mamy kilka opcji, z których możemy skorzystać.

Dotacja z unii europejskiej bądź ta z urzędu pracy sprawdzi się, jeśli na otwarcie firmy potrzebujemy do 30-40 tysięcy złotych. W przypadku większych kwot zostaje kredyt dla firm, pożyczka dla firm online bądź znalezienie inwestora.

Kredyt dla firm wymaga od nas posiadania dobrej zdolności kredytowej bądź zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości. Jeśli potrzebujemy niedużej kwoty, to dobrym wyborem może być pożyczka dla firm online z prowizją przygotowawczą 0%. Tego typu pożyczka firmowa udzielana jest do 1 mln zł dla mikrofirm oraz do 3 mln zł dla małych firm. Są więc to duże pieniądze, które można pożyczyć przez Internet bez wizyty w oddziale banku i otrzymane środki przeznaczyć na rozwój firmy. Proces uzyskania pożyczki dla firm online jest łatwy i szybki. Pieniądze pojawią się na koncie nawet w ciągu kilkunastu minut. Również instytucje pozabankowe oferują pożyczki dla firm nawet osobom bez zdolności kredytowej. Wiąże się to jednak z wyższym niż w banku oprocentowaniem.

Jeśli chodzi o prywatnego inwestor, to da nam pieniądze w zamian za udziały w firmie. Konieczne będzie założenie spółki. Ostatnią opcją na pozyskanie funduszy jest crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Mamy dostępnych kilka platform, na których możemy zebrać potrzebną nam kwotę na otwarcie firmy, jednak perspektywa długiego oczekiwania na zgłoszenie się prywatnego pożyczkodawcy, który zechce zainwestować pieniądze w nasz biznes oraz skomplikowane formalności, odstraszają wielu nowych przedsiębiorców, od tej formy pozyskiwania kapitału na działalność gospodarczą.

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą najlepszym i najprostszym sposobem na rozwiązanie problemu z brakiem pieniędzmi jest kredyt dla firm. Dobre finansowanie dla firm bez zbędnych formalności i na dowolny cel znajdziesz powyżej w rankingu kredytów dla firm do 1 mln zł. Porównaj i wybierz najlepszy kredyt firmowy.

Jakie kredyty dla przedsiębiorców są dostępne w Polsce?

Przedsiębiorcy dosyć często decydują się na zaciągnięcie kredytu i rzadko jest to sposób na ratowanie finansów firmy. Biznes cechuje się tym, że potrzebuje finansowania, a głównym powodem jest rozwój. Sektor bankowy to rozumie i ma w swoich ofertach szereg różnorakich kredytów dedykowanych rozwojowi – inwestycjom, zwiększaniu produkcji i zatrudnienia, powiększaniu parków maszynowych, czy flot samochodowych. O jakiego rodzaju kredyty ubiegają się przedsiębiorcy?

Najpopularniejsze rodzaje kredytów dla przedsiębiorców

Pożyczka dla firm zaciągnięta na konkretny cel nie jest zjawiskiem, któremu należałoby się dziwić. W dzisiejszych czasach pożycza niemal każdy właściciel firmy. Zaciągamy kredyty dla firm w bankach i w firmach, które oferują tego rodzaju usługi. Oprocentowanie kredytów dla firm jest znacznie niższe niż oprocentowanie, chociażby kredytów gotówkowych. Każda osoba, która chciałaby pozyskać dodatkowe pieniądze na rozwój firmy, z pewnością myśli o tym, czy lepsza będzie pożyczka dla firm, czy też kredyt firmowy online. I chociaż każde z tych pojęć bywa używane zamiennie, to warto wiedzieć, że występują pomiędzy nimi pewne różnice. A w jakich konkretnie sytuacjach dane zobowiązanie sprawdzi się najlepiej? Jest przynajmniej kilka popularnych kredytów dla przedsiębiorców, czyli takich, z których ci korzystają najczęściej.

Kredyt obrotowy dla firm

Kredyt obrotowy jest jednym z tych popularniejszych wśród właścicieli przedsiębiorstw. Firmy biorą taki kredyt, aby umożliwić płynne finansowanie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Środki z tego typu kredytów dzięki zapewnieniu płynności zapobiegają zatorom płatniczym. Kredyt obrotowy nie jest nacechowany kategorycznym celem, a pozyskane fundusze przedsiębiorca może spożytkować na dowolny cel. Jest to kredyt typowy dla działających firm i nie jest dostępny dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność biznesową.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Firmy poszukujące środków finansowych na nowe inwestycje albo kontynuację już rozpoczętych mogą się starać o kredyt inwestycyjny. O taki kredyt mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa wielkie, jak i całkiem małe, w tym prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W przeciwieństwie do wyżej opisanego kredytu obrotowego kredyt inwestycyjny jest już jednak kredytem celowym. Oznacza to, że środki pochodzące z takiego kredytowania muszą zostać przeznaczone na konkretne, wyszczególnione we wniosku cele. Do tego rodzaju kredytów należy m.in. kredyt deweloperski, dzięki któremu można sfinansować inwestycję budowlaną np. w formie osiedla mieszkaniowego, biurowca, czy też parkingu albo lokalu usługowego.

Kredyt na rozwój firmy

Kredyt na rozwój również mieści się w liczbie kredytów popularnych i może dotyczyć celu dowolnego, ale konkretnego, np. rozbudowy powierzchni magazynowej. Wspomnieć również trzeba o takiej ofercie, jak kredyt ratalny i zazwyczaj jest to również kredyt celowy.

Banki udzielają kredytów przedsiębiorcom o różnym stażu w prowadzeniu działalności i oczywiście najchętniej udzielają wsparcia firmom istniejącym dłużej, a przynajmniej od pół roku. Jednak zważywszy na fakt stosowania przez banki częstego zabezpieczenia kredytów dla przedsiębiorców, niektóre z instytucji finansowych oferują również kredyty dla firm nowych, a nawet dopiero planujących rozpoczęcie działalności.

Pomoc w uzyskaniu kredytu firmowego

Wymienione powyżej formy kredytowania przedsiębiorców są jedynie najpopularniejsze, ale nie jedyne. Oferta kredytowa dla firm jest znacznie szersza i dlatego podczas wyboru kredytu dla swojego przedsiębiorstwa warto wspomóc się doświadczeniem specjalistów. Profesjonalne usługi doradztwa finansowego oferowane przez specjalistyczne firmy zatrudniające ekspertów finansowych są podmiotami, dzięki którym łatwiej zoptymalizować swoje potrzeby kredytowe. Takie usługi opierają się o znajomość zarówno świata finansów, jak i o badanie możliwości kredytowych oferowanych przez instytucje finansowe. Przedsiębiorcy znajdują się na różnych etapach działalności i mają zróżnicowane potrzeby odnośnie do ich finansowania, eksperci finansowi zapewniają zaś bezproblemowe poruszanie się w gąszczu ofert, wraz ze znalezieniem optymalnego rozwiązania kredytowego.

Kredyt dla firm online, czyli szybkie wsparcie finansowe dla przedsiębiorców

Kredyt dla firm może zostać zaciągnięty bezpośrednio w banku, ale coraz więcej przedsiębiorców wybiera drogę internetową, ponieważ jest wygodniejsza. W tej chwili kredyty dla firm online jest łatwiej zaciągnąć niż kiedyś, ponieważ banki starają się swoim klientom wszystko ułatwiać i skracają proces związany z formalnościami. Mimo że trwa to krócej, to wciąż procedury trwają dłużej niż w przypadku pozabankowych pożyczek dla firm i trudniej jest dostać kredyt dla firm.

Banki, które pożyczają pieniądze przedsiębiorcom odpowiedzialnie, muszą upewnić się, że dana osoba na pewno posiada jakiś dochód i że będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Często rezygnują z dokumentów finansowych firmy, na rzecz np. wyciągu bankowego z konta firmowego co przyspiesza proces związany z przyznaniem finansowania dla firmy.

Weryfikacja i czas podjęcia decyzji także uległ skróceniu, ale wciąż nie można powiedzieć, że każdy przedsiębiorca, który złożył wniosek o kredyt dla firm, otrzyma pożyczkę bankową i że łatwo jest ją zaciągnąć.

Kredyt dla firm na pewno jest przydatnym produktem finansowym i ma wiele zalet, ale zdecydowanie łatwiej i szybciej da się wziąć chwilówkę dla firm, lecz trzeba liczyć się z większymi kosztami, więc jak komuś nie zależy na czasie, tylko na tańszej ofercie i ma odpowiednią zdolność kredytową, to powinien wybrać najlepszy kredyt dla firm – kredyt firmowy na selfie od Alior Banku. Korzystny kredyt dla firm oferowany jest do 600 tysięcy złotych na dowolny cel. Decyzja kredytowa wydawana jest w 20 minut. Finansowanie przeznaczone jest dla mikrofirmy lub małej firmy ze zdalnym złożeniem wniosku i podpisaniem umowy online. Kredyt dla firm od Alior Banku może zostać zabezpieczony jedną z gwarancji BGK: de minimis, Cosme lub Kreatywna Europa.