Korzystne kredyty hipoteczne przyniosły wzrost sprzedaży mieszkań

W pierwszej połowie bieżącego roku odnotowano znaczny wzrost liczby sprzedanych mieszkań, które zostały sfinansowane poprzez kredyty mieszkaniowe uzyskiwane na preferencyjnych warunkach, poprzez promocyjne pakiety bankowe, gdzie prowizja i marża wynosi 0%, zwłaszcza w programie Rodzina na Swoim.

korzystny kredyt mieszkaniowyTuż po wiosennym zastoju rynek nieruchomości się ożywił. Duży wpływ na to mają banki, które stosują nowszą politykę związaną z wysokością własnych zarobków na każdym sprzedanym kredycie hipotecznym. Te banki, które doszły do wniosku, że lepiej obniżyć wysokość własnej marży, zrezygnować z prowizji i dodatkowo uprościć formalności, pomagając klientowi wypełnić wszystkie dokumenty odnotowały duży wzrost zainteresowania i zwielokrotniły ilość udzielonych kredytów mieszkaniowych.

Kolejnym parametrem, który zwiększył wzrost udzielanych kredytów mieszkaniowych to ogłoszone zmiany w programie Rodzina na Swoim. Z obawy przed utratą znacznych kwot, które do odsetek kredytowych dopłaca rząd zmobilizowała i skłoniła mnóstwo osób, zwłaszcza młodych małżeństw do szybszego podjęcia decyzji. Taka okazja na dofinansowanie zakupu mieszkania, przestanie w końcu funkcjonować i to już niedługo. Ostatni już dzwonek dla pozostałych osób, które jeszcze się wahają by skorzystać z kredytów preferencyjnych Rodzina na Swoim.

Ilość zaciąganych kredytów hipotecznych przełożyła się na znaczny wzrost zainteresowania lokalami nie przekraczającymi 75 mkw. Z rynku praktycznie znikły już mieszkania z dużymi tarasami, garażami w podziemiach bloku, których budowa się zakończyła. Powstające osiedla mieszkaniowe w 4 ostatnim już etapie budowy codziennie odwiedzają osoby, które odbyły już pierwsze spotkania z doradcami finansowymi i na podstawie oceny zdolności kredytowej oraz własnych możliwości finansowych, wraz z doradcą ustaliły wysokość kredytu mieszkaniowego, o jaką zamierzają się ubiegać i teraz poszukują mieszkania, które spełni ich marzenia i oczekiwania.

Po zarezerwowaniu wybranego mieszkania, niezwłocznie będą składać wniosek o kredyt na jego zakup. Znaczna część, zainteresowana jest najnowszą promocją PKO Banku Polskiego, reklamowanego w mediach pod hasłem "Cztery wielce wymowne zera". To jedna z korzystniejszych propozycji na sfinansowanie zakupu mieszkania poprzez kredyt mieszkaniowy - Własny Kąt Hipoteczny.