Kampania karty Visa Vancouver 2010 Olympic Winter Games wydanej przez PKO Bank Polski

Każda osoba, która do złoży w oddziale banku wniosek o wydanie karty kredytowej Visa Vancouver 2010 Olympic Winter Games (błękitnej, srebrnej lub złotej), otrzyma nagrodę gwarantowaną – sportowy plecak. Nagrody zostały ufundowane przez Visa – Globalnego Sponsora Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010.Kampania kart kredytowych Visa skierowana jest zarówno do klientów PKO Banku Polskiego,jak również do klientów innych banków, zwłaszcza tych, którzy chcą nosić w swoim portfelu kartę kredytową z limitowanej edycji, która swoim wizerunkiem nawiązuje do tak ważnego wydarzenia sportowego, jakim są Igrzyska Olimpijskie Od 2003 r.

PKO Bank Polski jest patronem polskiego ruchu olimpijskiego. Bank był sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej biorącej udział w igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004 r.), Turynie (2006 r.), Pekinie (2008 r.). Ze wsparcia PKO Banku Polskiego korzystają także polscy zawodnicy, którzy wezmą udział w XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Karty kredytowe nawiązujące swoimi wizerunkami do igrzysk olimpijskich PKO Bank Polski wydaje od 2004 r. Pierwsze tego typu karty – z wizerunkiem florecistki Sylwii Gruchały oraz z ilustracjami prezentującymi starożytne dyscypliny sportowe – wydane zostały z okazji Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Karty kredytowe ze specjalnymi wizerunkami towarzyszyły też Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Turynie i letnim w Pekinie – z ich okazji wydane zostały karty kredytowe z chińskimi ideogramami.PKO Bank Polskiw ramach realizacji sponsoringu sportowego wydaje także karty kredytowe związane z innymi niż olimpiady wydarzeniami sportowymi o dużej randze.

W roku 2005 z okazji finału piłkarskiej Ligi Mistrzów 2005 w Istambule wydane zostały karty kredytowe PKO MasterCard UEFA Champions League. Listopad 2005 r. przyniósł nową kartę sportową: PKO MasterCard 2006 FIFA World Cup TM wydana z okazji piłkarskich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2006 w Niemczech. W roku 2007 PKO Bank Polski wydawał ponownie karty PKO MasterCard UEFA Champions League. A rok 2008 przyniósł kartę kredytową MasterCard wydaną z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

źródło: PKO BP