Jak wybrać kredyt gotówkowy na święta?

M.B. - .

Okres świąteczny, a w zasadzie przedświąteczny, naznaczony jest prawdziwym natłokiem reklam kredytów i pożyczek. W zasadzie porównać to można tylko ze szczytem przedwakacyjnym, ale ten świąteczny charakteryzuje się jeszcze większą ilością reklam – ostatecznie tu czasu jest mało i każdy klient jest na wagę złota. Dosłownie.

Przejrzeć reklamy? Można, ale nie trzeba.

Czy chcesz, czy nie, na pewno poznasz wiele ofert. Reklamy internetowe, telewizyjne, radiowe i w prasie, a także na billboardach czy citylightach na pewno niejednokrotnie przyciągną Twoją uwagę „niską marżą", „brakiem prowizji", „miesiącami za darmo" czy setką innych potencjalnie doskonałych propozycji pożyczkodawców. Ponieważ jednak modeli promocyjnych jest sporo, dość trudno jest je ze sobą porównać, tym bardziej że czas jest mocno ograniczony. Jeśli więc wiesz, że będziesz potrzebował kredytu na święta, wcale nie musisz sobie zawracać głowy czytaniem i słuchaniem reklam, które najpewniej i tak nie doprowadzą Cię do żadnego sensownego rozstrzygnięcia.

Jak porównać kredyty?

Z taką ilością reklam, jaka emitowana jest przed świętami, może sobie poradzić tylko automat. Ludzie nie byliby w stanie nie tylko przeanalizować regulaminów, ale jeszcze na dodatek obliczyć wielu wariantów finansowania. Dlatego właśnie w tym okresie szczególnie praktycznym narzędziem są wiarygodne porównywarki i rankingi kredytów i pożyczek pozabankowych. Opłaca się zdać na ekspertów, ponieważ wysokość potencjalnych strat, jeśli wybierzesz kredyt droższy niż to konieczne, może być znaczna.

Czy zdążę załatwić formalności?

Wiele kredytów świątecznych przyznawanych jest według procedury uproszczonej, czyli na oświadczenie. Nadal jednak pozostaje problem braku czasu – reklama nigdy nie mówi wszystkiego, a z konieczności także porównania nie mogą być nadmiernie szczegółowe, a mają dawać jedynie ogólny ogląd sytuacji. W takim razie niezbędny jest kontakt z doradcą banku, ale bądźmy poważni – kto przed świętami ma czas na wyczekiwanie w bankach? Na szczęście korzystając z get-money.pl można złożyć wniosek kredytowy i zostawić dane kontaktowe pracownikom banku, którzy skontaktują się z Tobą we wskazanym czasie. Ta metoda jest zdecydowanie szybsza i wygodniejsza niż chodzenie po oddziałach banków, a je dodatkową zaleta jest fakt, że w ten sposób możesz sprawdzić też te banki, które akurat nie mają w Twoim pobliżu placówki.

Posłuchaj kompetentnego doradcy

Wszystkie regulaminy, porównania, porównywarki i recenzje kredytów to tylko dokumenty, które mogą się zmieniać. Dlatego też tak ważne jest, nawet jeśli korzystasz z bardzo wiarygodnych źródeł informacji, aby zawsze przed zaciągnięciem kredytu uzgodnić wszystkie szczegóły z pracownikiem banku. Kontakt telefoniczny wystarczy, abyś poznał prawdziwe koszty kredytu, a także dowiedział się, jak wygląda i ile czasu zajmuje procedura uruchomienia kredytu i najważniejsze – jakie dokumenty musisz przygotować i w jaki sposób przekazać do banku, aby uruchomienie kredytu w ogóle było możliwe.

Dlaczego przez Get-Money.pl?

Wiemy, że na pewno znasz mnóstwo stron, które również oferują porównania kredytów czy możliwość zostawienia danych kontaktowych pracownikom banków, ale z get-money.pl warto korzystać z jeszcze jednego powodu: my dbamy, aby prezentowane przez nas informacje zawsze były aktualne i o to, aby dane, które przekazujesz do banku, zawsze pozostały poufne. Pamiętaj, że czasu masz zawsze niewiele, więc szkoda go marnować na przeglądanie stron internetowych, które nie rozwiążą Twojego problemu.