Jak rozliczyć VAT od zagranicznych licencji

Przedsiębiorcy importujący usługi licencyjne powinni zwrócić uwagę na nowy sposób rozliczenia od nich VAT. Choć miejsce świadczenia takich usług – w przeciwieństwie do wielu innych – nie zmieniło się wraz z nowym rokiem, to jednak nie będą one rozliczane na dotychczasowych zasadach. A to ze względu na zasadnicze zmiany dotyczące momentu powstawania obowiązku podatkowego w przypadku importu usług.

Miejscem opodatkowania usług licencyjnych świadczonych pomiędzy kontrahentami prowadzącymi działalność gospodarczą (czyli zgodnie z nomenklaturą znowelizowanej pomiędzy podatnikami) jest nadal kraj usługobiorcy (lub stałego miejsca prowadzenia przez niego działalności gospodarczej, dla którego świadczona jest ta usługa). Według przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2009 r. do importu usług miały odpowiednie zastosowanie przepisy regulujące obowiązek podatkowy w transakcjach krajowych (art. 19 ust. 19 ustawy o VAT przed nowelizacją). Oznaczało to, że podatnik VAT będący nabywcą usługi licencyjnej wykazywał w deklaracji VAT import usług w miesiącu upływu terminu płatności lub zapłaty (zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 9 ustawy o VAT sprzed nowelizacji).

Najlepsze konta bankowe i Internetowe

Najlepsze konta - Ranking kont bankowych

konta bankowe

Warto zmienić konto bankowe na lepsze i bezpłatne. Standardem jest już dostęp do konta przez Internet, możliwość zarabiania na wysokooprocentowanych lokatach bankowych oraz możliwość korzystania z linii kredytowej w koncie. Obsługa w 100% on-line - bankomaty za 0 zł, prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, przelewy 0 zł. Załóż najlepsze konto osobiste! Wybierz konto bankowe w promocji z premią pieniężną. Sprawdź oferty »

Szybkie pożyczki przez Internet

Pożyczki gotówkowe przez Internet

chwilówki online

Pożyczki przez Internet. Pożyczenie dodatkowej gotówki w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem. Firmy pozabankowe oferują nam wręcz błyskawiczną obsługę. Od momentu wypełnienia wniosku do przelania pieniędzy na konto może minąć jedynie kilkanaście minut. Szybko, wygodnie, korzystnie i bez zbędnych formalności. Gdzie warto wziąć pożyczkę online? Sprawdź oferty »

Pożyczki i kredyty pozabankowe online 24h/7

Szybka pożyczka gotówkowa dla każdego 24/7

szybka pożyczka gotówkowa

Szybkie pożyczki online. Popadając w problemy finansowe, bardzo łatwo stracić głowę. Na szczęście ratunkiem w takich sytuacjach może być szybka pożyczka gotówkowa ratalna lub krótkoterminowa z przelewem na konto. Obie te formy mogą skutecznie podreperować nasz domowy budżet. Gdzie, kiedy i jak wziąć pożyczkę, by cieszyć się najlepszymi efektami? O tym piszemy na stronie. Sprawdź oferty »

Kredyty gotówkowe - porównywarka kredytów gotówkowych

Porównanie kredytów gotówkowych

porównywarka kredytów gotówkowych

Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najlepszy, najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy z niską ratą. Kredyt gotówkowy szybko pomoże załatać dziurę w domowym budżecie. Sprawdź, które banki pożyczą Tobie pieniądze na najlepszych warunkach i ile wyniesie miesięczna rata kredytu. Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy i zamów go przez Internet. Szybka decyzja kredytowa! Sprawdź ofertę »

Kredyty mieszkaniowe - porównywarka kredytów mieszkaniowych

Porównywarka kredytów mieszkaniowych

kredyty mieszkaniowe

Kredyty hipoteczne. Skorzystaj z najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego spośród wielu banków i zyskaj bezpłatne wsparcie eksperta w całym procesie. Porównaj kredyty hipoteczne, oblicz ratę kredytu na zakup mieszkania i wybierz najlepszy kredyt hipoteczny z prowizją już od 0%, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany mieszkaniowe. Kredyt hipoteczny z oprocentowaniem stałym lub zmiennym oraz niską marżą. Sprawdź ofertę »