Firmy coraz bardziej zainteresowane kredytami na rozwój

Rośnie liczba zapytań, wniosków, a także pozytywnych decyzji o przyznaniu kredytów i pożyczek dla firm. Dwa lata temu atrakcyjniejsze były kredyty gotówkowe zaciągane na cele konsumpcyjne oraz różnego rodzaju cele okolicznościowe, jak wesela, chrzciny i komunie, ale bardzo niskie stopy procentowe sprawiły, że teraz bez większych obaw można tanio się zadłużyć i rozwinąć firmę.

Stopy procentowe są rekordowe niskie, więc banki mogą zaoferować kredyt z niskim oprocentowaniem i brakiem opłat około kredytowych. Z takiej koniunktury korzystają zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystać pożyczone pieniądze na rozwój i wydatki swojej firmy.

Dzięki niskim stopom procentowym pożyczki i kredyty dla firm są wyjątkowo tanie, warto więc poszukać w tym okresie dodatkowych możliwości finansowania jeśli zamierzamy zwiększyć wydatki na rozbudowę firmy lub mamy zamiar założyć własny biznes, np. małą firmę usługową, która będzie miała największe szanse na sukces w starciu z gigantami.

Pamiętajmy jednak, że przy porównaniu różnych kredytów dla firm trzeba przyjrzeć się nie tylko oprocentowaniu nominalnemu kredytu lub pożyczki, ale również dodatkowym opłatom, prowizjom i kwotom ubezpieczenia.

Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić się o pomoc do doradcy banku, którego głównym celem jest obsługa finansowa małych podmiotów gospodarczych; mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Do taki banków zaliczyć możemy: Idea Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Alior Bank i FM Bank. To liderzy przedsiębiorczości zarówno pod względem oferty kredytowej dla firm oraz najlepszych lokat i darmowych kont firmowych. Oprócz standardowego konta, w ofercie znajdziemy konta specjalne – dla start-upów, dla firm obracających gotówką, dla importerów i eksporterów, dla wybranych grup zawodowych.

W ofertach tych banków pojawia się coraz więcej pakietów specjalnych, takich jak ubezpieczenia, serwisy concierge, assistance usługi doradcze czy specjalne rozwiązania ułatwiające rozliczenia z fiskusem, prowadzenie księgowości czy kadr. Na przykład, darmowe konto dla firm Deutsche Banku uwzględnia prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty w placówkach i bankomatach oraz 0zł za przelewy krajowe. Ponadto w ofercie za darmo: ubezpieczenie assistance, księgowość online i usługa paczkomaty.pl.

Po kredyt lub pożyczkę dla firmy możemy zwrócić się nie tylko do banku, ale także do pośrednika finansowego, który pomoże wybrać ofertę w jak największym stopniu dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Na uwagę zasługuje szeroka oferta Tax Care, który w sowim portfelu posiada bogatą ofertę dla przedsiębiorców oraz kredyty i pożyczki dla nowych firm.