Darmowe konto bankowe, w jakim banku? Ranking kont za 0 zł

Jeszcze dwa lata temu większość rachunków bankowych dostępnych na polskim rynku finansowym była prowadzona za darmo. Obecnie coraz więcej banków zaczęło wprowadzać obowiązkowe opłaty i prowizje zarówno dla nowych jak i dla własnych klientów, podobno z uwagi na rosnące koszty obsługi kont bankowych. Czy istnieją jeszcze banki, które oferuję „darmowe konta bankowe” bez ukrytych kosztów i gwiazdek?

Konto osobiste lub rachunek firmowy jest darmowy tylko w przypadku, gdy nie ponosimy żadnych opłat związanych z jego założeniem i prowadzeniem. Jak się jednak okazuje, większość banków oferuje konto osobiste za 0 zł ale będzie ono naprawdę darmowe, dopiero wówczas, jeśli zostaną spełnione określone warunki dotyczące regularnych, comiesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury bądź z rachunku firmowego na konto w określonej w regulaminie kwocie, dokonywania operacji bezgotówkowych w miesiącu na odpowiednią sumę lub w określonej ilości przy użyciu wydanej do konta karty płatniczej. Jeśli wymieniony w umowie o prowadzenia konta warunek nie zostanie spełniony, klient jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wskazanej w tabeli bankowej.

Całkowicie darmowe konto bankowe za bezwarunkowe 0 zł to w dzisiejszych czasach rzadkość. Większość osób twierdzi nawet, że darmowe konto w ogóle nie występuje w ofercie banków, ponieważ zawsze są jakieś operacje, za które bank pobierze opłatę.

W znalezieniu najlepszego konta bankowego często pomagają rankingi kont osobistych. Nasz ranking kont bankowych - spersonalizowana lista ofert, która znajduje się poniżej, powstała właśnie po to, aby każdemu poszukującego nowoczesnego, promocyjnego lub darmowego konta, ułatwić wybór takiego rachunku bankowego, które będzie możliwie najlepiej spełniało jego potrzeby.

Konto Optymalne Bank BGŻ BNP Paribas to jest właśnie konto bankowe za bezwarunkowe 0 zł w banku zmieniającego się świata, czyli 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za kartę debetową dla posiadacza oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów Banku BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce.

Przy normalnym użytkowaniu konta osobistego i dokonywaniu podstawowych operacji, można w przypadku przynajmniej niektórych rachunków bankowych uniknąć całkowicie ponoszenia kosztów.

Aby poznać faktyczne opłaty naliczane za prowadzenie kont w różnych bankach, warto sprawdzić nasz internetowy ranking kont bankowych.