Coraz mniej banków chętnych do udzielania szybkich pożyczek

Z początkiem roku 2011 r. zniknął z rynku DB Kredyt właściciel to Deutsche Bank PBC. Wyspecjalizowany w kartach kredytowych, kredytach gotówkowych i samochodowych. Teraz szybkie pożyczki zostaną w placówce „matce”- Deutsche Bank PBC.

Coraz większa ilość Banków niechętnie udziela kredytów nie swoim klientom. Jedynym rozwiązaniem wydaje się, więc wcześniejsze założenie konta w banku, w którym zamierzamy starać się o kredyt. Ten podstęp (otworzenie konta) zmieni uprzedzenie banku, punkt widzenia, od teraz potraktują nas jako „swojego” klienta.

Kwota nieregulowanych na czas kredytów konsumpcyjnych osiągnęła rekordową wartość 20,18 mld zł. Od początku roku z pularesów Polaków ubyło już ponad 1,2 mln kart kredytowych - poinformował NBP w najnowszym raporcie. Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, na koniec czerwca odsetek złych kredytów na plastikowych pieniądzach doszedł do 16,3 proc. Banki, które widzą coraz bardziej pogłębiające się zadłużenia Polaków, boją się coraz większego ryzyka dotyczącego kredytów gotówkowych, zaostrzając tym samym politykę przyznawania kredytów. Im trudniej o pożyczkę gotówkową, tym większą rolę zaczyna odgrywać kredyt w koncie. Paradoksalnie dla banków, które bardzo dobrze znają się na tym biznesie (kredyty konsumpcyjne) i widzą tam swoje zyski, zmniejszenie konkurencji to dla nich prawdziwy raj.

W wyniku tych zmian, warto bezzwłocznie otworzyć kolejne konto bankowe. Tym bardziej, że większość banków oferuje bezpłatną obsługę współczesnego konta, przelewy, pakiety kart płatniczych oraz spory limit kredytowy. Tylko w ten sposób można się zabezpieczyć w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń finansowych i w trudnym przypadku, braku gotówki choćby w okresie wakacyjnym czy świątecznym skorzystać z przyznanego kredytu, bądź zwrócić się do danego banku już jako „jego” klient o pożyczkę.