Blisko 600 tys. Polaków uczy się Internetu z elementarza od ING

Blisko 600 tysięcy osób otrzymało „Elementarz Internetu", wydany przez ING Bank Śląski. Książka jest przeznaczona dla osób rozpoczynających przygodę z komputerem i Internetem. Podręcznik jest dostępny za darmo we wszystkich placówkach banku.

ING Bank Śląski zdecydował się wydać milion egzemplarzy „Elementarza Internetu", ponieważ chce aby więcej Polaków korzystało z Internetu. Ogromne zainteresowanie naszą akcją potwierdza, że wiele osób chciałoby rozpocząć swoją przygodę w sieci, ale nie wie jak to zrobić - mówi Eric Drok, wiceprezes ING Banku Śląskiego. Wiemy, że klienci często udają się do oddziałów specjalnie po nasz podręcznik. Po książkę przychodzi także dużo osób z ulicy. Osoby umiejące obsługiwać Internet często proszą o egzemplarz dla mamy czy dziadka - dodaje Drok.

Bezpłatne egzemplarze „E-lementarza Internetu" czekają na wszystkich chętnych w 438 oddziałach ING Banku Śląskiego w całej Polsce. Książka została napisana z myślą o osobach stawiających pierwsze kroki w Internecie, dlatego wykorzystano w niej liczne ilustracje, wskazówki i przykłady przyjazne dla komputerowych debiutantów. Bohaterami książki są Henryk i Klara Walczakowie, małżeństwo z Katowic, które dopiero zaczyna swoją przygodę z komputerem. Ich przewodnikiem po świecie Internetu jest Marek Kondrat, który w przystępny sposób odpowiada na pytania, które zadaje każdy początkujący.

W „E-lementarzu Internetu" początkujący internauci znajdą wskazówki w jaki sposób uruchomić komputer, co to jest monitor, „program„, kursor" i co oznacza „kliknięcie". Podczas swojej internetowej przygody z ING dowiedzą się także, do czego służy „przeglądarka", jak można wysyłać pocztę elektroniczną, korzystać z „wyszukiwarek", robić zakupy w Internecie, odszukać przyjaciół na portalu społecznościowym, a także założyć konto internetowe. Książkę uzupełniono o słowniczek ikon oraz wykaz przydatnych skrótów klawiaturowych.

Z myślą o czytelnikach książki uruchomiono także infolinię. Pod numerem 801 111 444 pomocy w rozwiązaniu internetowych problemów udzielą specjalnie przygotowani pracownicy. Bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą dodatkowe porady.

źródło: ING Bank Śląski