Bibby Financial Services promuje etykę w biznesie w ramach programu Rzetelna Firma

W największych miastach Polski odbywają się konferencje programu Rzetelna Firma działającego pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Podczas konferencji najlepszym firmom regionu wręczane są Złote Certyfikaty Rzetelności.

Intencją programu jest podnoszenie standardów prowadzenia biznesu i kultury terminowości regulowania zobowiązań w Polsce, co stanowi podstawy budowy silnych firm, będących filarami gospodarki. Uczestniczy w nim już ponad 30 000 firm. Wszyscy uczestnicy programu Rzetelna Firma otrzymują Certyfikat Rzetelności, jedyny dokument na polskim rynku świadczący o wiarygodności przedsiębiorstwa potwierdzony przez Krajowy Rejestr Długów. Aktywne uczestnictwo w programie staje się elementem budowania reputacji firmy jako wiarygodnego płatnika i partnera w biznesie. Jednym z partnerów programu jest firma Bibby Finacial Services.

„W Bibby Financial Services wyraźnie widzimy problem zatorów płatniczych. Obsługując segment małych i średnich przedsiębiorstw mamy styczność z takimi praktykami na co dzień. Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie płynności finansowej i terminowe regulowanie płatności jest podstawą funkcjonowania firm. Dlatego też wspieramy inicjatywę Programu Rzetelnej Firmy. Jako faktor również jesteśmy partnerem biznesowym i tym bardziej dbamy o rzetelną obsługę swoich klientów. Etyka biznesu to z założenia naturalne zachowanie, przestrzeganie ustalonych zasad i przepisów, zarówno prawnych, jak i ogólnie przyjętych w biznesie.

To prowadzenie działalności w taki sposób, by wszyscy uczestnicy obrotu mieli jasność, że transakcje realizowane są rzetelnie, a firma wywiązuje się z kontraktów. Etyka biznesu jest zjawiskiem, które swój początek bierze wewnątrz każdej firmy. Należy budować zasady, a nie fasady. Zdrowe relacje panujące wśród pracowników przekładają się na relacje z kontrahentami, klientami i konkurencją. Takie działania pozwalają zachować stabilność nawet w najtrudniejszych czasach” tłumaczy Krzysztof Kuniewicz, Dyrektor Generalny Bibby Financial Services.

Bibby Financial Services świadczy usługi z zakresu faktoringu dla małych i średnich firm prowadzących sprzedaż towarów i usług kontrahentom i wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności. Usługa ta pozwala na ciągły obrót środkami, jak również chroni przed nierzetelnymi kontrahentami, którzy nie dotrzymują terminów płatności.