Bankowość elektroniczna Pekao24 jedną z najbezpieczniejszych w Polsce

W najnowszym rankingu bezpieczeństwa polskich bankowych systemów internetowych przygotowanym przez prestiżowe pismo komputerowe PC WORLD Pekao24 zajął drugie miejsce, o włos przegrywając z rozwiązaniami Eurobanku. Autorzy rankingu podkreślili że różnice w systemach są minimalne i obydwa należy uznać za wyjątkowo bezpieczne. Na 3-cim miejscu uplasował się Fortis Bank.

- Dobra ocena naszego systemu w obiektywnym, prestiżowym rankingu PC WORLD to dla nas dowód, że wdrażana przez Pekao konsekwentna strategia rozwoju bankowości elektronicznej procentuje i przynosi efekty. Widzimy je również codziennie wraz ze zwiększającą się systematycznie liczbą użytkowników Pekao24 - mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA. – Wysokie miejsce w rankingu traktujemy jako zobowiązanie do dalszych działań w kierunku spełniania oczekiwań i podnoszenia satysfakcji z korzystania z bankowości internetowej przez naszych klientów.

Przy ocenie Pekao24 audytorzy zwrócili uwagę na wykorzystywanie do autoryzacji transakcji aplikacji PekaoToken oraz zabezpieczanie transakcji w kanale telefonicznym kodami jednorazowymi, co obecnie stosuje niewiele banków.

Magazyn PC WORLD testował systemy 20 polskich banków oferujących swoim klientom konta przez Internet. Oceniano odporność stosowanych zabezpieczeń na różnego rodzaju ataki: phishing, man-in-the-middle (przechwycenie), man-in-the-browser (szkodliwe oprogramowanie atakujące przeglądarkę) oraz czynniki zewnętrzne, takie jak kradzież urządzenia zabezpieczającego

Aplikacja PekaoToken została w Pekao wdrożona w lutym 2010 roku. Klienci mogą dzięki niej autoryzować transakcje wykonywane Internecie z użyciem swoich telefonów komórkowych. PekaoToken generuje kod jednorazowy na podstawie wprowadzonego wezwania - szczegółów wykonywanej operacji. Rozwiązanie to jest nie tylko bezpieczne i wygodne, ale również bezpłatne. Obecnie autoryzacja z wykorzystaniem PekaoTokena jest oferowana domyślnie wszystkim nowym użytkownikom systemu Pekao24.

17 kwietnia 2010 roku Bank Pekao udostępnił klientom nowe, odświeżone Pekao24, w którym oprócz istotnych zmian w wyglądzie systemu wprowadzono liczne modyfikacje funkcjonalne zwiększające wygodę i ergonomię korzystania z aplikacji. System jest jednym z najbardziej intuicyjnych rozwiązań w polskiej bankowości i został doskonale przyjęty zarówno przez naszych klientów, jak i fachowców. Aktualnie z systemu Pekao24 korzysta 1,5 mln klientów Banku Pekao SA.